Неділя, 22 Травня, 2022

Карантин проходить на тверду трійку: Сєнкевич закликав ринки не пікетувати, а робити доріжки, як в аеропортах

 

Миколаївці, як і вся Україна, чекають на послаблення карантину та запуску роботи ринків, кафе та ресторанів, перукарень та дитячих магазинів. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич під час щоденного онлайн ввімкнення повідомив, що ринки міста вже готують до відкриття, але це станеться не раніше 11 травня, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Очільник міста в черговий раз наголосив, що місцева влада не може приймати подібні рішення самостійно, тож працівникам ринків немає жодного сенсу виходити на пікет під стіни міської ради. Можливі збори працівників він порівняв з закликами перетворити Миколаїв на космічну столицю України, через абсурдність ситуації. 

“Є інформація, що найближчим часом планують пікетувати мерію працівники ринків. Але це, як то кажуть, можна організувати пікет, щоб Миколаїв став космічною столицею України. Тобто, ми можемо про це поговорити, попікетувати, але є загальнодержавні прийняті рішення на рівні Президента, на рівні Кабінету Міністрів, на рівні Державного санітарного лікаря, на рівні обласної комісії і всі ці пікети жодного зиску не отримають”, – заявив Сєнкевич. 

Мер Миколаєва додав, що найближчим часом Прем’єр-міністр вийде з інформацією, яким чином Україна буде поступово виходити з карантину. Мова йтиме про поновлення роботи барів, ресторанів, кафе, дитячих та будівельних магазинів, ринків, перукарень та інших об’єктів, які можуть поновити роботу та не створювати небезпечне скупчення людей. Також Олександр Сєнкевич має намір звернутися до Асоціації міст України, щоб місцеві ради мали змогу самостійно приймати рішення про поновлення певних закладів. 

Працівникам ринків він порадив вже зараз почати підготовку до запуску роботи, в першу чергу, зробити доріжки, як у аеропортах, щоб регулювати кількість покупців.

“Ще раз кажу, найкращий спосіб запустити ринки – привести їх до ладу, огородити їх, зробити собі доріжки, як в аеропортах, щоб людина не могла скакати з боку в бік і підготуватися до того, щоб запускати їх разом з усією країною”, – додав мер Миколаєва. 

Загалом рівень дотримання карантинних заходів у Миколаєві мер оцінив на тверду трійку, адже деякі місцеві мешканці досі ігнорують необхідність пересуватись містом у захисних масках. Поки одні люди пошили собі засоби індивідуального захисту з підручних матеріалів, інші сподіваються, що маски їм дасть Месія. 

“Карантин проходить, ну як сказати, на тверду трійку. Скупчень немає людей, але багато людей відчуває, наче нічого не проходить. Люди наполегливо не хочуть носити маски, хоча про це говориться з усіх вікон, з усіх дверей і т.д. Хтось і досі очікує, що прийде Месія і роздасть їм маски, хтось взяв уже собі пошив з усіх підручних матеріалів і виходить в масках на свіже повітря. Думаю, що найближчим часом все це буде запускатись”, – заявив мер. 

Сєнкевич попередив, що городянам не варто розслаблятися, адже на зміну всеукраїнському карантину може прийти локальний, коли обмеження вводитимуть для мешканців територій, де спостерігається спалах захворювання. В інтересах миколаївців зробити все, щоб місто найближчим часом повернулося до звичного життя. 

“Прошу вас дотримуватися всіх умов, бо якщо буде реально спалах ще більший, не дивлячись на закінчення загальнонаціонального карантину, його будуть вводити локально. Це означає, якщо всі виваляться на ринки, у місцях скупчення людей і почнеться захворювання у Миколаєві, то нам доведеться ці ринки закрити. Тож, будь ласка будьте уважні”, – додав міський голова.