Субота, 21 Травня, 2022

Ми всі на межі катастрофи: голова Миколаївської облради заявила про приховування позитивних аналізів на COVID-19

Протягом тривалого проміжку часу у Миколаєві та області офіційно не було зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус. Ситуація докорінно змінилася, коли в місто з перевіркою нагрянув державний санітарний лікар Віктор Ляшко. В той же день в обласну інфекційну лікарню було госпіталізовано двох пенсіонерок з села Воронівка, Вознесенського району. Станом на 26 квітня, в області зафіксовано вже 115 випадків інфікування, з них 32 медичних працівники. Далі розповість про це mykolaiv-yes.

Зважаючи на те, що четверта частина хворих – медики, голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко почала бити на сполох. Під час онлайн включення вона розкритикувала дії обласного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій і заявила, якщо ситуація не зміниться, то область опиниться на межі катастрофи. 

 “Від безглуздих дій та злочинних дій, які сьогодні робляться нашим обласним штабом, ми просто всі можемо бути на межі катастрофи. Я хочу зазначити головне, що сьогодні майже 30% медичних працівників є захворівшими  на коронавірус у Миколаївській області. І, до речі, ці медичні працівники не є працівниками інфекційних відділень. Це свідчить про те, що захист наших медичних працівників абсолютно не відпрацьований виконавчою гілкою влади”, – заявила Москаленко. 

Миколаївська облрада виділила на дезінфекцію та захист медиків 23 млн грн 

7

Очільниця облради додала, що депутатський корпус зі свого боку зробив все, що від них залежало і виділив близько 23 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників, загалом на медицину було направлено 211 млн грн. Проте, досі цих засобів захисту немає в достатній кількості в лікарня, тому фіксується масове захворювання медиків. Фактично без захисту залишились працівники обласної дитячої лікарні. До Москаленко звертаються медики, які бояться звернутися до свого керівництва, та повідомляють про свою беззахисність перед COVID-19.

“Звертаються до мене і питають, наприклад, обласна дитяча лікарня, станом на п’ятницю, медики не отримали жодного захисту. Ми розуміємо, якщо дитина буде з COVID-19, то одразу може статися інфікування лікаря, таким чином буде подальше розповсюдження інфекції. Захист медичних працівників повністю провалений. Але, в той же час, на цьому я не буду обмежувати свої дії”, – додала голова облради. 

Вже з понеділка, 27 квітня, Москаленко планує почати перевірку, чи були проведені закупівлі масок та дезінфекторів за бюджетні гроші в усіх лікарнях області. Проблема може бути або у халатному відношенні головного лікаря до своїх працівників або у відсутності коштів на рахунку, адже ОДА на місяць затримала виділення коштів на медицину. 

 “Я розпочну, напевно, з завтрашнього дня сама контроль по кожній лікарні за тим, чи поступили гроші з обласного бюджету, чи проведені закупки дезінфекції і масок. Я не розумію, що в даному випадку дуже важко зробити і головному лікарю?! Я розумію, коли не було грошей, коли місяць ОДА, вибачте, просто зухвало саботувала рішення сесії і ми місяць втратили. Це я розумію, але сьогодні гроші є. Я вам зазначу ще раз, що на базу мед постачання, яка є обласним закладом, і на цьому наполягало Управління охорони здоров’я, ми виділили майже 23 млн грн. Я аналізувала цю цифру з іншими областями, повірте, вона абсолютно адекватна і її зараз вистачає, щоб захистити наших медичних працівників по обласним лікарням і направити гроші у районні лікарні”, – заявила Вікторія Москаленко. 

Вона вважає, що цієї суми достатньо на перший час. На лікарські засоби було виділено 5 млн грн, дезінфікуючі засоби – 7 млн грн, костюми водонепроникні, маски та рукавички – 11 млн грн.  Москаленко закликала всіх керівників негайно почати виконувати рішення та забезпечити всім необхідним медиків, адже на них може чекати кримінальна відповідальність. 

“Шановні друзі, шановні медики, шановні головні лікарі, це рішення сесії і я прошу, щоб ви розпочали негайно його виконувати. Щоб наші медичні працівники, медсестри, лікарі, весь медичний персонал, був захищений. Я хвилююсь просто як людина, тому що, дійсно, у нас розпочнеться масове захворювання медичних працівників, то хто нас буде лікувати?! Це зараз завдання №1. Головні лікарі, я звертаюся до вас, якщо у вас сьогодні немає грошей на ваших рахунках, якщо у вас якесь непорозуміння з керівництвом Управління охорони здоров’я чи вас просто кажуть нічого не кажіть і все буде добре. Замовчування не потрібно”, – Москаленко звернулася до всіх керівників. 

Крім того, вона повідомила, що з обласного бюджету на кожну районну лікарню було направлено по 200 тис грн. Окремо кожен депутат виділив від 300 до 500 тис грн на кожен медичний заклад. Таким чином на рахунках вже має бути мінімум 500 тис грн. 

Поки в лабораторії по 3 дні роблять аналіз на коронавірус, лікарі знаходяться під загрозою інфікування

4

Під великим питання залишається процедура та швидкість проведення тестів полімеразної ланцюгової реакції. В районних лікарнях повідомляють, що змушені чекати 3 дні на результати, що значно підвищує ризик інфікування медичних працівників, які контактували з хворим. Москаленко планує звернутися до головного санітарного лікаря, щоб той пояснив, який термін виконання аналізів та де створюється затримка. 

“Наш лабораторний центр, наші районні лікарні не можуть отримати результати аналізів 2-3 доби. Ви скажіть будь ласка, про яку ефективну боротьбу з епідемією може йти мова, якщо аналіз ми не можемо отримати за 3 доби. В цей момент медик, якщо він вже прийняв інфіковану людину, теж, на жаль, може бути інфікований. І таким чином ми маємо такі спалахи, як Доманівка, Вознесенськ. Я звернусь завтра до санітарного лікаря Ляшка, щоб він дав мені чітко алгоритм і скільки часу проводиться аналіз”, – зауважила голова обласної ради. 

Вікторія Москаленко підозрює, що може відбуватись приховування позитивний результатів на коронавірус, що загрожує Миколаївській області неконтрольованим спалахом захворювання. І це в той час, коли обласна рада взагалі не представлена в обласному штабі з ліквідації надзвичайних ситуацій, хоча повністю все фінансує. 

“Якщо ми не будемо вчасно тестувати тих, в кого є підозра на коронавірус, ми просто зробимо такий спалах в області, що потім ні Святий Миколай, ніхто інший нам не допоможе. Проаналізуйте, скільки у нас хворих з 9 квітня і до сьогодні, і скільки їх в сусідніх областях. Таким чином, у відсотковому відношенні, набагато більше розповсюджується (коронавірус, – ред), ніж в інших областях. Я ких вже були перші фіксації набагато раніше, ще в березні. Це свідчить про те, що все-таки йде приховування. Приховування аналізів позитивних і це відбувалось спочатку. Я звертаюсь до всіх штабістів, так названих, що не треба гратися з цим, тому що це дійсно кримінальна відповідальність, це життя людей. В першу чергу, я буду вимагати чіткого розуміння, за скільки має бути проведений аналіз на ПЛР”, – заявила Москаленко.