Понеділок, 23 Травня, 2022

Мер Миколаєва анонсував, які заклади відновлять роботу після пом’якшення карантину

Українська влада дала чітко зрозуміти, що 24 квітня людям не варто очікувати завершення карантину. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вже цього тижня уряд ухвалить рішення про продовження карантину мінімум до 12 травня, проте, влада має намір пом’якшити його та дозволити роботу деяких сфер діяльності та бізнесу. В той же час заяви ВООЗ не такі позитивні. Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що світу доведеться жити в умовах обмежень найближчі два роки. В той же час Володимир Зеленський заявив, що сьогодні перед владою стоїть завдання зняти соціальну напругу в суспільстві та почати запускати економіку країни. Міністр охорони здоров’я повідомив, що найближчим часом українцям дозволять відвідувати парки, музеї та бібліотеки. Далі на mykolaiv-yes.

Під час щоденного онлайн ввімкнення мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що після того, як офіційно буде прийнято рішення про послаблення карантину, у місті відкриють для громадськості стадіон, щоб миколаївці могли займатися спортом. Також влада розгляне питання поновлення роботи місць, де немає великого скупчення людей, в тому числі і будівельного ринку. В той же час, відкриття торгово-розважальних центрів не планується. 

“Після послаблення карантину якраз такі місця, де немає скупчення людей, я думаю, ми будемо рекомендувати для того, щоб відкрити. В тому числі і ринок будівельних матеріалів”, – повідомив мер. 

Після введення послаблення у місті знов почнуть робити планові операції. Міський голова повідомив, що медичні заклади повністю готові до цього. Чи буде поновлено залізничне та міжміське сполучення має вирішити держава. 

Поки не відомо чи відкриє у травні двері для відвідувачів миколаївський зоопарк. За повідомленням директора звіринця Володимира Топчого, грошей на утримання тварин та виплату заробітної плати вистачить до кінця квітня. Далі фінансування зоопарку буде під питанням, хоча, місцева влада пообіцяла, що тварин не залишать напризволяще та візьмуть на себе його утримання в критичній ситуації. 

Сєнкевич додав, що вже восени миколаївці зможуть користуватися басейном спортивного комплексу “Зоря”. Всі секції відновлять роботу, як тільки завершиться карантин. 

“Зоря” почне працювати одразу після карантину. Всі секції карате, футбол і все таке інше буде працювати одразу після закінчення карантину. Що стосується самого басейну, зараз проводяться всі необхідні експертизи, щоб його привести до ладу. Дуже хочеться, щоб восени він запрацював. У мене поставлена така задача, щоб він запрацював”, – заявив Олександр Сєнкевич. 

Підсумовуючи, варто зазначити, що після послаблення карантину у Миколаєві відкриють парки, сквери, стадіон, музеї, деякі ринки та, можливо, зоопарк. Точний перелік буде відомо після оприлюднення рішення уряду.