Четвер, 30 Червня, 2022

Без Дятлова та Гранатурова, але з Кругловим і Чайкою: хто пройшов до Миколаївської міської ради

Більше тижня тому миколаївці прийшли на вибори та віддали свої голоси за нових депутатів міської ради, які найближчі роки відповідатимуть за розвиток міста корабелів та добробут місцевих мешканців. В історію місцеві вибори 2020 року увійдуть через найнижчу, з моменту проголошення незалежності, явку. У Миколаєві вона  склала менше 30% від усього голосуючого населення. Далі “mykolaiv-yes.com.” пише про результати виборів.

Які прогнози давали соціологи напередодні виборів

Напередодні голосування Олександр Ухмановський опублікував результати дослідження, яке проводила компанія “Consulting Agency F5”. Серед всіх опитаних, які на той момент вже визначились за яку партію та кандидата в мери голосуватимуть, найбільшу підтримку, вже традиційно для Миколаєва, отримала партія “Опозиційна платформа – За життя” – 34,3%, “Пропозиція” – 21,4%, “Слуга народу” – 14,9%, “Європейська Солідарність” – 6,4%, “Наш край” – 6,1%, а також “Партія Шарія” – 5,5%. 

На Миколаївщині поліція зафіксувала більше 400 порушень та завела 17 кримінальних проваджень

Під час виборів, підрахунку голосів виборчими комісіями, а також здачі бюлетенів та протоколів з мокрими печатками до територіальної виборчої комісії, спостерігачі подавали чимало скарг про порушення та спроби фальсифікації. Поліція Миколаївської області вже прозвітувала, що в період з 5 вересня по 4 листопада в області надійшло більше 400 заяв, що стосувалися порушення виборчого законодавства. Правоохоронці за цей час склали 46 протоколів про адміністративне правопорушення, а до ЄРДР на сьогоднішній день вже внесено відомості по 17 кримінальних провадженнях пов’язаних з виборчим процесом. Далі представимо офіційні результати виборів до міської ради, оприлюднені Миколаївською міською виборчою комісією. 

Які партії подолали 5% бар’єр та провели своїх представників до міської ради 

Вчора, 3 листопада, Міська територіальна виборча комісія офіційно оголосила результати виборів до Миколаївської міської ради. Як і очікувалося, найбільшу підтримку серед населення має партія “Опозиційна платформа – За життя” на чолі з кандидатом у мери міста Владиславом Чайкою – 28,57% ( 26908 голосів). Цей показник менший від прогнозів  “Consulting Agency F5” на 5,73%. В той же час нова партія чинного міського голови Олександра Сєнкевича “Пропозиція” набрала навіть більше, ніж обіцяли аналітики, 23,09%  (21754 голосів). Трійку лідерів закриває провладна партія “Слуга народу” – 14,89% голосів. “Європейська Солідарність” набрала 6,99% голосів місцевих мешканців.  Справжньою несподіванкою для всіх миколаївців став прохід до міської ради “Партії Шарія” – 6,4%. За них віддали свої голоси більше 6 тисяч городян. До останнього боролися за проходження у міську раду депутати від “Нашого краю” – 5,05%. Лідер партії та кандидати в депутати неодноразово заявляли, що їх голоси намагаються вкрасти, а також вимагали перерахунку. 

У підсумку новий склад депутатського корпусу сформують: 17 представників “Опозиційної платформи – За життя”, 14 депутатів від партії “Пропозиція”, 9 депутатів від “Слуги народу”, по 5 депутатів від “Європейської Солідарності” та “Партії Шарія”, 4 депутати від партії “Наш Край”. 

Варто зауважити, що за останні п’ять років електоральні вподобання миколаївців не кардинально, але змінилися. Опозиціонери втратили велику частину прихильників, а чинному меру Олександру Сєнкевичу вдалося завести до міської ради на 5 депутатів більше, ніж у 2015 році. Тоді на місцевих виборах перемогла партія “Опозиційний блок” – 48,15% голосів та 26 депутатів, “Самопоміч” – 18,52% та 10 депутатів, Блок Петра Порошенка “Солідарність” (нині “Європейська Солідарність”) – 16,67% та 9 депутатів, “Наш край” – 16,67% та 9 депутатів. Нині ЄС та “Наш край” втратили левову частину електорату, так само, як і опозиційні сили. 

Хто з кандидатів набрав найбільшу кількість голосів 

На виборах до Миколаївської міської ради у 2020 році було зареєстровано 666 кандидатів від 14 політичних партій. Цього разу городяни голосували персонально за кожного депутата, а не просто за список партії. Відповідно до оприлюднених результатів, найбільше голосів виборців набрав колишній народний депутат Артем Ільюк. Він ще задовго до старту передвиборчої гонки оголосив про бажання балотуватися, але зрештою не знайшов згоди з партією “Опозиційна платформа – За життя”, яка висунула в мери Владислава Чайку. Депутатом міської ради Ільюка хочуть бачити 2873 миколаївця. 

Також в лідерах серед кандидатів в депутати знаходиться представник команди чинного мера Миколаєва Олександра Сєнкевича “Пропозиція” – Дмитро Січко. Він набрав 1523 голоси. Січко очолює юридичний факультет Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

У трійку лідерів також потрапив кандидат від “Опозиційної платформи – За життя”, депутат обласної ради Максим Невінчаний. Його підтримало 1446 городян. 

Більше тисячі голосів виборці також набрали кандидати від партії “Пропозиція” Федір Панченко, директор зоопарку Володимир Топчий, а також Олег Третьяк від ОПЗЖ. 

Без Дятлова та Гранатурова, але з Кругловим та Чайкою 

Напередодні виборів колишній міський голова та голова Адміністрації Інгульського району Юрій Гранатуров покинув посаду та лави партії “Наш Край” та вирішив очолити команду “За майбутнє”. У підсумку Гранатуров отримав всього 5,44 % голосів, в той же час його партія не змогла подолати 5% бар’єр. 

Така ж історія склалася і з очільником опозиції в Миколаївській міській раді Ігорем Дятловим. Він створив партію “Миколаївці”, яка не змогла набрати і 5% голосів. В мери Дятлов цього разу вирішив не балотуватися, хоча у 2015 році вийшов у другий тур та змагався з Олександром Сєнкевичем за посаду. 

Хоча у сесійному залі не буде Дятлова та Гранатурова, але вільні місця займе син колишнього міського голови Владислав Чайка, якщо не переможе у другому турі виборів мера. Також колишній очільник Миколаївської ОДА Микола Круглов, що балотувався в мери від “Нашого краю”, але набрав всього 7,43% голосів. 

Далі представимо повний список нових депутатів Миколаївської Міської ради.