Вівторок, 19 Березня, 2024

Рівень захворюваності, забезпечення киснем, закриття шкіл та садків: Сєнкевич розповів чи варто панікувати через поширення COVID-19 у Миколаєві

Всеукраїнський карантин, що мав тривати всього два тижні, дуже затягнувся та добряче втомив людей. Державна влада продовжує вводити численні обмеження, штрафи, а також планує повторити локдаун. При цьому навіть найрадужніші прогнози не обіцяють зниження рівня захворюваності та послаблення карантину. Станом на 4 грудня у Миколаєві виявлено ще 215 нових хворих на коронавірус. Всього за весь період в області COVID-19 діагностували більш ніж у 20,7 тисяч людей, з них 14223 людини мешкають у Миколаєві, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Ситуація з поширенням COVID-19 у Миколаєві складна, але контрольована

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич під час регулярного онлайн включення підтвердив, що ситуація з захворюваністю на коронавірус у місті складна, проте причин сіяти паніку у місцевих мешканців немає. Місцева влада оперативно реагує на всі проблеми, що виникають. Сєнкевич вже зустрічався з новопризначеним головою ОДА Віталієм Кімом, який також є новообраним депутатом міської ради, та обговорив з ним питання забезпечення лікарень киснем та створення ще однієї лабораторії, яка проводитиме ПЛР-тести (тести полімеразної ланцюгової реакції). 

“Ситуація з коронавірусом у нас в місті складна, але питання, які виникають, у нас оперативно вирішуються. Тримаємо на контролі як з управлінням охорони здоров’я міським, так і з департаментом охорони здоров’я областним. Із новопризначеним головою ОДА вчора мали нараду стосовно кисню, організації додаткового обладнання і лабораторій для ПЛР-тестів”, – повідомив міський голова. 

Забезпечення миколаївських лікарень киснем 

Нещодавно на одному з українських телеканалів було оприлюднено інформацію, що в Миколаївських лікарнях хворі ледве не б’ються за кисневі маски. Міський голова назвав відповідний ресурс “рупором ОПЗЖ”, які ніяк не можуть змиритися з програшем на виборах мера. Сєнкевич зауважив, що ситуацію дуже перебільшили, хоча у місті і є деякі проблеми з киснем. Вони виникли саме через те, що системи модернізують та проводять переобладнання.  

“Сьогодні в новинах на одному з каналів, не буду робити йому рекламу. Скажемо так, на рупорі партії ОПЗЖ з’явилася відверто брехлива та перебільшена інформація. Я не думав, що мої політичні опоненти можуть дійти до таких маніпуляцій та провокацій на таку вразливу тему, але все-одно, як то кажуть, вони продовжують вибори. Досі ще не визнали свою поразку і починають далі через рупори свої вещать новини”, – заявив Олександр Сєнкевич. 

Нині забезпечити миколаївські лікарні киснем у повному обсязі активно допомагає генеральний директор компанії “Нібулон” Олексій Вадатурський. Завдяки багатомільйонним інвестиціям йому вдалося привести до ладу та обладнати киснем Обласний центр лікування інфекційних захворювань, у міській лікарні №1 зовсім скоро буде відкрито 150 точок кисню та встановлено кисневий концентратор на 3 тисячі літрів. 

“У нас з киснем справді є деякі питання в окремих лікарнях, але всі вони знаходяться на стадіях налагодження, запуску і, перш за все, виникли через те, що ми якраз працюємо і переобладнуємо наші системи. У першій лікарні за допомогою нашої миколаївської компанії “Нібулон”  ми найближчим часом відкриємо додатково 150 точок кисню, ставимо кисневий концентратор на 3 тисячі літрів”, – повідомив Олександр Сєнкевич. 

Крім встановлення точок кисню, у лікарні №1 також буде відкрито оновлене відділення, де лікуватимуть пацієнтів з коронавірусом  та інфарктом або інсультом. 

“Компанія “Нібулон” зараз повністю оновлює додатково одне відділення на території першої лікарні. Це буде супер нове відділення, в якому зможуть лікувати людей в яких є коронавірус, ускладнений інфарктами та інсультами. Підготували все для встановлення і будемо чекати зараз надходження цього апарату (кисневого концентратору) і будемо його встановлювати”, – повідомив мер. 

Пологовий будинок №1, який від початку пандемії приймає породіль з COVID-19, повністю забезпечено киснем, хоча поки такої потреби не виникало. Так само і дитяча лікарня №2 на вулиці Рюміна має все необхідне, щоб приймати маленьких пацієнтів. Компанія “Нібулон” обладнала киснем 38 ліжок. Ця система вже здана в експлуатацію і повністю функціонує. Крім цього медичний персонал має спеціальні годинники, які отримують сигнал, коли спрацьовує кнопка виклику у палатах. 

Також роботи із забезпечення киснем ведуться у лікарні №3. Кисень буде проведено що до 100 ліжок. Загалом лікарня розрахована на 150 ліжок. 

“У третій лікарні вже відбувається прокладання кисню ще на додаткових 100 ліжок. Буде встановлено ще два додаткових поверхи. Хочу нагадати, що в цьому році, коли в нас не було навали коронавірусу, встановили 50 ліжок, а ще буде 100 додаткових ліжок з киснем”, – додав Сєнкевич. 

Міський голова заявив, що нині Офіс Президента та Кабінет Міністрів поставили завдання до кінця року забезпечити 80% ліжкового фонду киснем. У Миколаєві цей показник планують виконати на 89%. Це навіть більше, ніж вимагають державні протоколи лікування. 

На День Святого Миколая відкриють модульний госпіталь у лікарні №5

Вже за два тижні, 19 грудня, у Миколаєві буде відкрито новий модульний госпіталь для хворих на COVID-19. Його було побудовано на базі лікарні №5 у Корабельному районі міста завдяки компанії МГЗ (Миколаївський глиноземний завод). Госпіталь почали будувати ще у травні та планували завершити до кінця листопада, але процес трохи затягнувся. 

Зважаючи на темпи щоденного збільшення кількості хворих, новий госпіталь відразу після відкриття почне приймати хворих. Два дня тому у лікарні №1 було відкрито ще одне відділення для прийому пацієнтів з COVID-19. Вже протягом години сюди було госпіталізовано 25 людей. 

“Вчора ми відкрили ще одне відділення у першій лікарні і за годину це відділення прийняло 25 пацієнтів. Лише уявіть собі: за один день, за одну годину +25 нових пацієнтів”, – зауважив міський голова. 

У випадку погіршення ситуації, Миколаївський тубдиспансер переобладнають під коронавірусний госпіталь

Зважаючи на те, що кількість місць у миколаївських лікарнях для хворих коронавірусом поступово закінчується, під ще один госпіталь переобладнають тубдиспансер. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вже обговорив це питання з головою ОДА Віталієм Кімом.

“Ми зараз працюємо з обласними органами влади, щоб в області, в тому самому тубдиспансері, відкрити додаткові ліжка, щоб забезпечити на випадок погіршення ситуації. Нам сьогодні потрібно розвантажувати лікарні, але стає хворих все більше і більше. Нам також потрібно, нагадаю вам, лікувати хворих іншими хворобами, не лише коронавірус. В нас є лікарні, які сьогодні не приймають коронавірусних хворих – це ЛШМД, а також четверта лікарня”, – розповів під час прямого ефіру Олександр Сєнкевич. 

Школи та дитячі садки будуть закривати лише у випадку масової захворюваності дітей

Ще одним питанням, яке турбує миколаївців є закриття дитячих садків та перехід шкіл на дистанційне навчання. Чимало батьків вимушені йти у неоплачувану відпустку через те, що діти навчаються дистанційно або в них немає бабусі чи дідуся, який може приглянути за дошкільнятами. В результаті цього сім’ї втрачають дохід. Після минулого локдауну чимало миколаївців залишилось без роботи і зараз вони можуть опинитися у аналогічній ситуації. 

Мер Миколаєва запевнив, що школи та дитячі садки не будуть закривати, вони продовжать працювати. На дистанційне навчання будуть відправляти лише ті класи, де є випадки захворювання. З дитячими садками ситуація аналогічна. Батькам, які не підтримують таке рішення, Сєнкевич порадив просто не водити дитину до садочка, але не відбирати таку можливість у тих, хто не має допомоги родичів і при цьому працює. 

“Ми закриваємо зараз ті школи і ті садки, в яких є захворюваність. Там, де немає, ми не робимо там істерику, бо, насправді, якщо батьки не хочуть віддавати своїх дітей до дитячого садку, вони це можуть не робити. В дитячому садку не відбувається таких учбових процесів, як це відбувається в школі. Якщо вам є  з ким сидіти дитині, будь ласка залишайте її вдома, нехай дідусь чи бабуся сидять разом із цією дитиною і ніхто не переживає. Але якщо немає куди дівати дітей, то ми повинні забезпечити цих дітей можливістю ходити до цих дитячих садків. Тому будь ласка садки відкриті, ми забезпечуємо процес навчальний у цих дитячих садках, хто не хоче не треба кричати: “Закривайте садки!”. Не треба, ми закривати їх не будемо. Якщо буде повальне захворювання в садках, будемо закривати окремі групи та окремі садки”, – резюмував міський голова. 

Нагадаємо, що з початку навчального року миколаївські школи функціонують дотримуючись цілий ряд вимог державної комісії ТЕБ та НС. Вони передбачають наявність в школах санітайзерів, обов’язкове носіння масок при потраплянні в школу, на перерві, а також в коридорах. Поділ учнів по корпусам та мінімізацію соціальних контактів. При появі температури та інших ознак захворювання у дітей, їх повинні ізолювати в окремій кімнаті, а на місце викликати батьків і бригаду, яка працює з коронавірусними хворими. Батькам буде запропоновано на місці провести аналіз на наявність коронавирусной інфекції.

На даний момент в Миколаєві діє ситуативний карантин, який передбачає перехід на дистанційне навчання тільки тих класів, де були зафіксовані випадки захворювання серед учнів або їхніх викладачів.

.,.,.,.