Субота, 13 Серпня, 2022

Стало відомо, коли відбудуться перші сесії Миколаївської міської та обласної ради нового скликання

Попри те, що місцеві вибори на Миколаївщині відбулися ще 25 жовтня, а другий тур мерської гонки 22 листопада, ні обласна, ні міська рада досі не провели першу сесію депутатів нового скликання. Якщо засідання міської ради відбувається разом із оголошенням нового мера і для багатьох було очевидним, що його буде призначено на грудень, то об’єктивних причин для затримки роботи обласної ради нині немає. І все це відбувається у один із найскладніших періодів для міста та області: поширення епідемії коронавірусу та прийняття бюджету на наступний рік, повідомляє “mykolaiv-yes.com”.

Коли відбудеться перша сесія новообраної Миколаївської міської ради 

Миколаївська міська територіальна виборча комісія під час засідання, яке відбулося 30 листопада, прийняла рішення про проведення першої урочистої сесії міської ради 10 грудня об 11:00. Члени ТВК обирали між двома датами 3 та 10 грудня, але перша не набрала необхідної кількості голосів, тож 13 голосами “за” було ухвалено 10 число. Поки що невідомо, де саме депутати прийматимуть присягу у сесійному залі міської ради або у російському драматичному театрі, що знаходиться неподалік. Дане питання виникло у зв’язку з високим рівнем захворюваності на коронавірус у місті корабелів. 

Рішення ТВК викликало обурення зі сторони членів партії “Пропозиція” та міського голови Олександра Сєнкевича, який планував проведення урочистого засідання 3 грудня, а вже 9 депутати повинні були б визначити склад комісії. Прийняття бюджету було заплановано на 18 та 24 грудня, але тепер все доведеться робити у дуже стислі терміни. Чи вистачить новим депутатам часу, щоб розібратися у всіх процесах та ухвалити бюджет міста на 2021 рік під великим питанням. 

При цьому в “Опозиційній платформі – За життя”, яка виграла вибори до міської ради, але програла мерську гонку, вже відкрито заявляють, що не дадуть Олександру Сєнкевичу спокійно працювати. При цьому сам кандидат Владислав Чайка до останнього заявляв, що в нього вкрали перемогу та переконував в цьому виборців. Проте численні суди, в тому числі в Одеський апеляційний підтвердили перемогу чинного міського голови. 

Коли відбудеться перша сесія Миколаївської обласної ради 

Сьогодні, 1 грудня, у Миколаєві також відбулося засідання обласної територіальної виборчої комісії, яка ухвалила рішення про проведення першої сесії оновленої обласної ради 9 грудня, о 10:00. Серед варіантів, які розглядали члени комісії, було і 10 грудня, проте цю дату вже було затверджено для сесії міської ради, тож ТВК вирішила не повторюватися. Дане рішення ухвалили 12 членів виборчої комісії. 

Зауважимо, що попереднє засідання обласної територіальної виборчої комісії відбулося 25 листопада. На ньому було офіційно зареєстровано 64 новообраних депутати від 6 політичних сил. Таким чином “Опозиційну платформу – За життя” представлятиме 17 депутатів, “Європейську солідарність” – 8, “Наш край” – 10, партію “Пропозиція”  – 7, “Слугу народу” – 16, “За майбутнє” – 5. Подолати 5% бар’єр не вдалося партії “Батьківщина”. 

.