Вівторок, 5 Липня, 2022

Найгучніші злочини Миколаєва

Історія Миколаєва – це не лише перемоги у війнах і збудовані кораблі. Є й такі історичні факти, про які не дуже хочеться згадувати. Йдеться про кримінальний бік життя нашого міста. Архіви й містяни можуть розповісти про різні гучні злочини, що стались у місті в різні часи. Більше на mykolaiv-yes.com.ua.

Злочини початку  20 століття 

Миколаїв початку 20 століття був промисловим і торговельним містом. Тут мешкали мешкало чимало заможних людей. Були й власні кримінальні угрупування. Але в історії міста згадуються чомусь здебільшого крадіжки. Може тому, що були пов’язані з відомими людьми. 

Наприклад, у 1913 році Миколаїв сколихнула звістка – пограбували родину Аркасів. А саме, викрали коштовності Ольги Іванівни Аркас. Пограбування сталось 22 жовтня. Вартість викраденого на той час була великою – 50 тисяч рублів. Але поліція так нікого й не знайшла. Тож можна вважати, що це перший “глухар” у Миколаєві. 

Інша крадіжка сталась вже за часів радянської влади. Після революції до Миколаєва з’їхалися чимало представників  криміналітету. Але саме ця крадіжка стала курйозом. Крадій пограбував прокуратуру. Сталося це 28 січня 1925 року. Що розраховував там знайти злочинець невідомо. І хоча його намагались знайти гарячим слідом, знайшли лише підбор від взуття крадія.   

Трагічна загибель Феодосія Камінського

Пограбування і вбивство відомого музейника, колекціонера Феодосія Камінського – чорна сторінка в історії Миколаєва. 

Феодосій Камінський – відомий археолог, історик. Тривалий час був директором Миколаївського краєзнавчого музею. Вийшовши на пенсію мешкав разом з онукою. Містом ходили чутки, що за час праці археолог Феодосій Камінський зібрав велику колекцію цінностей, в тому числі й золото. Проте, це була неправда. Вчений-пенсіонер жив дуже скромно. А всі знахідки  передавав до музею. 

Крадії цього не знали. Засліплені легкою наживою, прийшли до будинку вченого під виглядом лікарів. Один з таких лікарів дуже цікавився картинами, які були в будинку історика. 

Одного дня візит таких “лікарів” завершився трагедією. Коли троє чоловіків вийшли з кімнати Камінського, то попередили дівчину, що її дідусь відпочиває. Згодом дівчина запідозрила, що щось не так. Дідуся вона знайшла мертвого.  Його кімната була пограбована. Міліціонери знайшли 18 пустих рам. Серед викраденого цінною була лише одна картина – копія картини за поемою Шевченка “Сон”. 

Слідчі розкрили вбивство за тиждень. Ініціатором став студент. Він  намагався продати картини, за які історик заплатив власним життям.   

Перше замовне вбивство у Миколаєві

Початок  2000-х років привніс до кримінальної історії Миколаєва новий термін – “замовне вбивство”. 

У 2001 році в самому центрі Миколаєва, біля кінотеатру “Піонер” стався потужний вибух. Висадили в повітря легкову машину. Водій автівки від отриманих травм помер у лікарні. 

Наступного дня тодішній начальник обласного УМВС Анатолій Удод зібрав пресконференцію на якій повідомив – це вбивство замовне. До цього моменту в Миколаєві подібного не було. Жертвою виявився бізнесмен і спортсмен Юрій Бойко. Він був співвласником охоронної фірми і мав стосунок до одного з найбільших ринків міста.

Міліціонери повідомили, що злочин готувався тривалий час. А от виконати його досконало не вийшло. Це диво, що не було ще жертв. Тоді за скоєння злочину заарештували навіть президента футбольного клубу “Миколаїв”. 

Хабар 1-му заступнику голови ОДА

Звинуватили в отриманні хабара в розмірі понад 90 тисяч доларів першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколу Романчука. Сталося це в  2016 році. Тоді прокуратура заявила, що припинила діяльність злочинного угруповання, яке на думку слідства очолював Микола Романчук. 

Найбільше обговорювали обшук в помешканні підозрюваного. Йшли розмови про тунелі, забиті золотом. Тоді ця гучна справа призвела до відставки голови Миколаївської ОГА Вадима Мерікова. Розгляд справи в суді тривав п’ять років. Справа затягнулась через те, що головний свідок все ніяк не міг з’явитися на допит до зали суду. Змінились численні прокурори. Адвокати підсудного почали “розвалювати” справу ще на першому судововму засіданні.  А завершилось все тим, що 8 червня 2021 року колегія суддів Центрального районного суду Миколаєва повністю виправдала Миколу Романчука.