Субота, 21 Травня, 2022

У Миколаєві створять програму забезпечення житлом військовослужбовців

У Миколаєві влада планує розробити програму забезпечення житлом військовослужбовців. Цю проблему треба вирішувати  якомога швидше, розповів профільний  заступник міського голови Юрій Степанець в ефірі програми “Добрий вечір” телеканалу НІС-ТВ. 

За словами віцемера відсутність житла є однією з причин, чому з армії уходять досвідчені офіцери. Тому вирішувати проблему потрібно негайно. Єдиний вихід – розробити програму і забезпечити її фінансуванням. Цим Юрій Степанець разом з управлінням у справах ветеранів АТО і займаються. 

“Моє завдання як заступника міського голови – розробити програму щодо придбання житла для наших військовослужбовців. Над цим питанням я працюю досить давно. Є розуміння щодо необхідності його вирішення й у міського голови”, – розповів Юрій Степанець. 

Це питання віцемер намагається вирішити на рівні Міністерства оборони. Для цього нещодавно Юрій Степанець зустрівся з міністром оборони України Олексієм Резніковим, коли останній перебував у Миколаєві. Як розповів заступник міського голови, Міноборони  підтримує Миколаїв у реалізації цієї програми. 

Розробники програми вважають, що це буде пілотний проєкт в Україні. Планується, що реалізовувати його будуть за рахунок співфінансування. Кошти на житло для військовослужбовців надходитимуть як з міського бюджету, так і з державного. 

Зазначимо, що ця програма принесе користь і Миколаєву. Адже, в нашому місті й області розташований найбільший гарнізон в Україні. Військові служать тут, а також сплачують податки, що залишаються в громаді. За рік від військових місто отримує надходжень у сумі 240 мільйонів гривень. Тож влада зацікавлена, щоб утримати тут військовослужбовців. 

Вже розроблений механізм надання житла. Квартири належатимуть місту, а воно здаватиме їх у військовослужбовцям  довгострокову оренду. Для цього Міноборони виділяє військовослужбовцям, які винаймають житло, 2800 гривень на місяць. На зібрані від цього кошти міська влада продовжить купувати житло для цієї категорії населення.