Понеділок, 23 Травня, 2022

У Миколаєві відзначили День Гідності і Свободи

Учасники Миколаївського Євромайдану зібрались, щоб відзначити День Гідності і Свободи. Більше на сайті mykolaiv-yes.com.ua.

Вісім років тому, але на день пізніше, ніж в Києві, євромайдан зібрався і в Миколаєві. 22 листопада 2013 року на біля площі Соборній, тоді ще Леніна, зібрались прихильники євроінтеграції України. Пізніше було протистояння з антимайданом, який розташувався на знаковому для миколаївців місці – біля меморіалу героям-ольшанцям.  

“Події 13-го року, взагалі коли Янукович прийшов до влади, стало зрозуміло, що щось буде не те відбуватись. І так воно день за днем ми бачили, що відбувається в країні. В країні відбувались процеси, коли правоохоронна система, судова система – все на стільки прогнило. І я була свідком подій, коли засуджували нізащо. І тут нас обманули, що ніякої асоціації з ЄС не буде. Ось з такими думками ми вийшли сюди на миколаївський Майдан”, – згадує учасниця Майдану, членкиня міськвиконкому Катерина Стоколяс. 

Зараз згадуючи ці буремні роки пані Катерина не шкодує, що тоді підтримала проєвропейський курс України. На запитання,  якби була можливість повернути час на вісім років назад, чи вийшла б на Майдан вдруге, впевнено відповідає, що так. 

 Все розпочиналось, як і в Києві, з вимог підписання асоціації з ЄС. Коли в столиці мирний Майдан жорстоко розігнали, то і в регіонах вимоги стали більш радикальними. І перша вимога майданівцв – відставка Віктора Януковича. 

“Вісім років пройшло. Я сьогодні про це писала в соцмережах у себе на сторінці, що ми були там, де мали бути і робили те, що мали робити. Ми тут стояли, ми захищалися, ми любили своє місто, свою країну”, – розповідає Катерина Стоколяс. 

Цього разу людей на місці, де стояв Миколаївський майдан, зібралось не так багато. Віче розпочали традиційно – заспівали акапельно Гімн України. Висловитись мали змогу всі бажаючі. Привітали зі святом українських десантників. Сергій Танасов служив у легендарній 79-й бригаді, захищав Донецький аеропорт. 

“Це подвійне свято. І свято десантно-штурмових військ. І День Гідності і Свободи. І до хлопців треба підійти, квіти покласти. Тому, що те, що люди почали на майдані тут, розігнали антимайдан, Що це зроблено для майбутнього нашої держави”, – розповів учасник АТО Сергій Танасов. 

Місце, де стояв Миколаївський майдан, означено памятною табличкою. Цього року  її змістили трохи вниз Інгульским узвозом. Це помітили учасники мітингу. Чому так сталось? Виявляється табличку оновили і прибрали з клумби. Проте, майданівці вже давно планують встановити на цьому місці справжній маятний знак. Навіть є вже проєкти, яким він може бути. Організатори мітингу вважають, що фінансувати повинна держава,  і ось чому. 

“Тут має бути більший знак. Ми дуже сподіваємось на нове управління у справах ветеранів, яке у нас розпочало роботу. Будемо працювати з ними, будемо працювати з управлінням культури. Є ідеї, але потрібні гроші в міському бюджеті. Бо я вважаю, що це має бути державною програмою, або муніципальною. Волонтери звичайно можуть допомогти. Але якщо у нас є таке державне свято і всі ці події визнаються державою, то відповідно має бути і фінансування”,  – розповів організатор заходу Станіслав Мартиросов. 

Після віче його учасники пройшли традиційним маршрутом: вулицею Соборною, проспектом Центральним, вулицею Садовою до пам’ятника Героям Небесної сотні. Там відслужили мобелень і поклали квіти в пам’ять по загиблим на Майдані.