П’ятниця, 20 Травня, 2022

8 мільйонів на квартири переселенцям буде виділено з міського та державного бюджету

Миколаївська влада незабаром планує закупити квартири для вимушених переселенців на загальну суму близько 8 мільйонів гривень. Про це в інтерв’ю ведучому програми «Добрий вечір» на ТРК «НІС-ТВ» розповів віце-мер Юрій Степанець. Далі на mykolaiv-yes.

Степанець повідомив, що вимушені переселенці стикаються, в основному, з двома глобальними проблемами: відсутністю житла та відсутністю роботи, або ж виникають труднощі, пов’язані з її пошуком та, безпосередньо, працевлаштуванням. Завдання влади на всіх рівнях – допомогти у вирішенні цих проблем.

Юрій Степанець нагадав, що держава має різні варіанти пільгових програм для вимушених переселенців, проте фінансування на них не завжди виділяється. Віце-мер розповів, що питанням житла для переселенців у Миколаєві займався особисто, відвідавши та обговоривши це питання у Міністерстві з питань реінтеграції. Таким чином, урядовець дізнався, що у бюджеті держави закладено кошти на програму «70/30». Тому «нові миколаївці» будуть забезпечені житлом за програмою соціального захисту вимушених переселенців за схемою 70 на 30: більша частина фінансування надається держбюджетом, менша – фінансується місцевим бюджетом. Від самих переселенців жодних внесків не вимагається. Таким чином очікується, що Миколаїв отримає близько 5 мільйонів коштів від держави. Степанець повідомив, що після наради з мером Миколаєва Сенкевичем, узгоджено та закладено до міського бюджету суму співфінансування програми – до 3 мільйонів гривень.

«Це перший крок наш тільки», – прокоментував Степанець.

Перші квартири за цією програмою співфінансування мають бути придбані до кінця поточного року.

Степанець зазначив, що користуватися програмами для переселенців, які пропонує держава, можна та потрібно, проте необхідно знати, на які з них виділено фінансування. Також під час інтерв’ю Степанець поділився, що зацікавився досвідом вирішення цього питання, перебуваючи у відрядженні у Вінниці. Наразі там будується великий восьмиповерховий будинок на 90-квартир для внутрішніх переселенців. Питання реалізації про подібний проект у Миколаєві, поки що, на стадії опрацювання.