Субота, 21 Травня, 2022

У Instagram Миколаївської міськради запропонували миколаївцям пограти та визначити рівень знання «солов’їної»

На офіційній сторінці Миколаївської міської ради в Інстаграм миколаївцям пропонують пройти інтерактивний тест на знання української мови, присвячений сьогоднішньому святу – Дню української писемності та мови, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Відтак, всі, хто зазирне в Insta-stories на сторінці mykolaiv.rada, можуть взяти участь в інтерактивному опитуванні на знання правил української мови. У декількох завданнях миколаївцям пропонують пояснити, яким фразеологізмом можна замінити слово «байдикувати», куди «дивиться теля» у відомому вислові українською мовою, вибрати відповідний крилатий вислів зі списку для дієслова «кокетувати», а також пояснити суть виразу «роздайся, море, – жаба лізе». Серед інших завдань є також знання правил визначення роду невідмінюваних іменників, наприклад, визначити рід «Міссісіпі», або обрати правильний варіант написання «топ/модель» з урахуванням нюансів нового правопису від 2019 р.

Варто зазначити, що сторінка міськради у соцмережі Інстаграм ведеться досить активно. Користувачі можуть ознайомитися з новинами міста в постах, а також за допомогою функції «історії». Таким чином, користувачі, які багато часу проводять у соцмережі по роботі або з інших причин, мають можливість оперативно отримати важливу інформацію про місто.

Нагадаємо, що День української писемності та мови – свято розвитку української мови, відзначається в Україні щороку 9 листопада. У ході святкування заохочуються громадські діячі, видавництва, що популяризують українську мову, а також проходить перший етап Міжнародного конкурсу знавців укр. мови ім. Петра Яцика. Згідно з православним календарем, у цей день також прийнято вшановувати пам’ять Нестора Літописця. День української писемності був започаткований ще другим президентом України, Леонідом Кучмою, 1997 року, і з тих пір святкується щороку.