П’ятниця, 20 Травня, 2022

Я піднімаю явку: у Миколаєві оголосили конкурс, щоб підвищити явку на виборах мера

Вже цієї неділі, 22 листопада, миколаївці оберуть нового міського голову. У другому турі місцевих виборів в бюлетені будуть прізвища лише двох кандидатів: Олександра Сєнкевича від партії “Пропозиція” та сина колишнього міського голови Владислава Чайки від “Опозиційної платформи – За життя”, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Явка у першому турі місцевих виборів стала рекордно низькою 

Перший тур виборів мера та депутатів Миколаївської міської ради відзначився найнижчою за всю історію незалежної України явкою на дільниці. 25 жовтня проголосувало менше 30% виборців. Цей показник став найнижчим серед усіх областей. Відповідно до результатів, найбільшу підтримку городян має чинний міський голова Олександр Сєнкевич – 39%, з відривом у 10% на другому місці опинився Владислав Чайка. Єдина жінка кандидат Тетяна Домбровська, яка представляла партію “Слуга народу”, набрала трохи більше 12% і не змогла пройти у другий тур. 

При цьому результати голосування за партію дещо відрізнялися. Найбільшу підтримку  та майже 28,6% голосів набрала партія “Опозиційна платформа – За життя”. “Пропозиція” з 23% голосів на другому місці. “Слуга народу” набрала майже 15%. Такий результат демонструє, що далеко не всі прихильники партії підтримали саму Домбровську. Також 5% бар’єр подолали  “Європейська Солідарність”, “Партія Шарія” та “Наш край”. 

Нагадаємо, що у 2015 році Олександр Сєнкевич також боровся за перемогу у другому турі виборів з опозиційним кандидатом  Ігорем Дятловим. Цього року він перейшов у партію “Миколаївці” та  вирішив не балотуватися в мери. Тоді у першому турі виборів Ігор Дятлов став лідером гонки та набрав 35,3% голосів, в той же час за новачка в політиці Олександра Сєнкевича проголосувало трохи більше 19%. Проте попереднє лідерство не стало запорукою перемоги Дятлова у другому турі. Активісти, молодь та громадські діячі максимально мобілізували електорат та змогли вирвати перемогу з рук опозиціонерів. Олександр Сєнкевич виграв, заручившись підтримкою 54% голосів. Чи зможе команда чинного міського голови повторити цей результат, ми дізнаємося вже цієї неділі. 

У Миколаєві вирішили провести акцію з подарунками, щоб підвищити явку на виборах

Зважаючи на те, що у першому турі долю кандидатів вирішувало всього 30% голосуючих, що є критично низьким показником, у Миколаєві підприємці вирішили провести спеціальну акцію з подарунками “Я піднімаю явку”. До неї також підключилася і Агенція розвитку Миколаєва. 

Умови акції дуже прості. Необхідно прийти на вибори, проголосувати та зробити фото на дільниці. Відповідну світлину  завантажити на свою сторінку у соціальній мережі Фейсбук з хештегом #яподнимаюявку. Після цього трьох переможців буде обрано рандомно, вони отримають дуже пам’ятний подарунок – каталог відцифрованої графіки з колекції музею імені Верещагіна. Над цим виданням Агенція розвитку Миколаєва працювала пів року, воно є дійсно унікальним. Придбати відповідний каталог нині не можна, але він є у вільному доступі в бібліотеках та профільних установах. Результати конкурсу будуть оголошені 22 листопада о 23:00.