Субота, 13 Серпня, 2022

Суди за мерське крісло: після офіційного оголошення Сєнкевича мером, Чайка продовжує “воювати” за посаду

Вибори мера Миколаєва вже відбулися і Центральна виборча комісія визначила переможця – ним став чинний міський голова Олександр Сєнкевич. Проте його головний конкурент Владислав Чайка, який  назвав себе лідером другого туру ще до оголошення офіційних результатів, досі не полишає спроб довести, що саме він має зайняти мерське крісло, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Чайка намагається через суд скасувати результати виборів мера Миколаєва

Владислав Чайка на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив, що сьогодні Одеський апеляційний суд розглядатиме позов “Опозиційної платформи – За життя” стосовно скасування результатів виборів міського голови Миколаєва. Він вважає, що 20% розрив між кандидатами та його програш – це результат численних фальсифікації, низького рівня підготовки членів ЦВК та ТВК. Син колишнього міського голови Владислав Чайка наголошує на тому, що не програв вибори та намагається переконати в цьому людей, які віддали за нього свої голоси. 

“Влада намагається всіма шляхами повністю відкинути це зі своїх розумінь того, що вони виграли, але ми будемо все одно доводити нашу правоту. Ми не програли. Всім городянам нашим я говорю, що ще справа знаходиться в судах і ми будемо доводити нашу правоту, доводити те, що були системні порушення, які призвели до такого результату”, – заявив Владислав Чайка. 

На додачу до цього Чайка заявив, що воює з чинною владою у Миколаєві.  

“Ми воюємо зараз з владою і влади зараз всіма шляхами намагаються нам зараз сказати, що ми не праві. Все буде залежати від рішення суду”,  додав Владислав Чайка. 

Кандидат на пост мера також висловив своє незадоволення тим, як відбувається судова тяжба. Чайка повідомив, що знав про судове засідання  30 листопада в Одесі ще вчора о 6:00 ранку, але офіційно його представників сповістили про це сьогодні менше ніж за годину до початку розгляду справи. 

Ще в день виборів миколаївці фіксували численні фальсифікації на користь Чайки

Під час проведення другого туру виборів мера миколаївці повідомляли про численні порушення та спроби фальсифікації з боку штабу кандидата Владислава Чайки, який нині намагається довести нечесну боротьбу Сєнкевича.  У день тиші перед виборами городян обдзвонювали та пропонували за 200 грн проголосувати за потрібного кандидата. Вже під час волевиявлення у місті запустили ще одну акцію. Одна зі служб таксі безкоштовно підвозила пенсіонерів до виборчих дільниць, але для цього потрібно було сказати секретний код: “Чайка 2020”. Небайдужі навіть записали декілька таких викликів на диктофон та передали відповідну інформацію до правоохоронних органів. Крім цього біля декількох дільниць були помічені агітатори Владислава Чайки. 

Варто зауважити, що місцеві вибори 2020 року стали одними з найскандальніших за останні роки. “Опозиційну платформу – За життя” впіймали на перекиданні голосів від одного кандидата від визначеної політичної сили, до іншого, Таким чином перемогу на окрузі було зараховано кандидату від ОПЗЖ Анару Ахундову. 

Загалом партія “Опозиційна платформа – За життя” отримала 34,3% голосів та перемогу на місцевих виборах у Миколаєві. При цьому нова політична сила “Пропозиція”, яку очолив Олександр Сєнкевич, зуміла набрати 21,4%. Провалом закінчилися місцеві вибори для партії “Слуга народ”. Вона набрала менше 15% голосів, при тому, що на парламентських виборах мала колосальну підтримку. Кандидатка на пост мера Тетяна Домбровська також має третій результат. Її підтримало менше 13% виборців. Також 5% бар’єр зуміли подолати “Європейська солідарність”, “Партія Шарія” та “Наш край”.

.