Субота, 13 Серпня, 2022

Головні поразки, перемоги та курйози Сєнкевича на посаді Миколаївського міського голови

Айтішник та підприємець Олександр Сєнкевич, який жодного дня не був у політиці,  став Миколаївським міським головою 24 листопада 2015 року. Саме тоді 33-річний миколаївець кардинально змінив не лише свою професію, але і все життя. П’ять років тому кандидат в мери без політичного багажу зміг мотивувати велику команду волонтерів та активістів, які всіма силами мобілізували миколаївців та закликали прийти на виборчу дільницю. Тоді їм це вдалося і Сєнкевич у другому турі переміг опозиційного кандидата Ігоря Дятлова, повідомляє “mykolaiv-yes.com”.

Після двох років мерства депутати оголосили Сєнкевичу імпічмент 

За цей час багато людей встигли розчаруватися у своєму виборі, а Сєнкевич вляпатись в чимало скандалів та курйозних ситуацій. Проте найголовніше – депутати Миколаївської міської ради, нехтуючи вибором городян та законом, вперше в історії міста оголосили меру імпічмент. Всього через пів року після цієї резонансної події Сєнкевич через суд поновився на посаді. Після цього депутати більше не робили спроб зняти міського голову з посади. У 2020 році Олександр Сєнкевич приєднався до команди нової політичної партії “Пропозиція”, з якою і пішов на місцеві вибори. Партія набрала 23,09% голосів, а це означає, що  депутати займуть 14 крісел у сесійному залі. У першому турі виборів мера за Сєнкевича проголосувало 39% городян. Він став лідером гонки та змагатиметься за крісло міського голови з сином колишнього мера Владиславом Чайкою. Далі розкажемо про головні поразки, перемоги та курйози, якими відзначився Сєнкевич на посаді мера за останні п’ять років. 

Втеча з балкону та зустріч з городянами напідпитку 

Мерська каденція Олександра Сєнкевича ознаменувалася великою кількістю курйозів та скандалів. Найгучніший з них, звичайно, стосувався оголошення імпічменту, проте були і інші. Миколаївці добре пам’ятають борди, на яких Сєнкевич поставав у образі супермера. Нагода продемонструвати суперздібності у нього з’явилася у 2017 році, коли правоохоронці прийшли вручати йому протокол про вчинення корупційних дій. 

Причиною цього стало те, що Сєнкевич не оголосив про конфлікт інтересів, коли сесія голосувала питання про нарахування йому зарплати. Правоохоронцям з мером так і не вдалося зустрітися, бо, за чутками, він переліз  з вікна на балкон та втік від них. Очевидців цієї події не було, але питання, як Сєнкевич покинув зачинений кабінет залишилося без пояснень. Ця новина надихнула місцеву художницю на написання відповідної картини. 

Крім цього Олександра Сєнкевича спіймали на гарячому, коли він прийшов на зустріч з городянами після “трьох чарок коньяку”. Мер визнав, що був не в кращому стані та виправдався тим, що поздоровляв одного з голів фракцій з Днем народження. 

“Маргаринович” та “Плиточник”: чому миколаївці нагородили Сєнкевича незвичайними прізвиськами 

У 2019 році миколаївці почали називати Олександра Сєнкевича “Марганировичем”. Всьому виною був скандал з постачанням неякісних продуктів  у ДНЗ та школи міста. Замість вершкового масла дітей годували шкідливим маргарином. Цю інформацію було підтверджено відповідною експертизою. Тоді мера почали підозрювати в участі в цій афері. Деякі депутати також заявляли, що без відома Олександра Сєнкевича подібно схеми не могло бути. 

Copyright ZakazUA www.zakaz.ua

Прізвисько “Плиточник” Сєнкевич отримав через багатостраждальну реконструкцію Соборної площі та вкладання сірої плитки на території всього міста. Роботи по оновленню тротуарів плиткою сірого кольору не припинялися і у жорсткий карантин. Городяни навіть запідозрили, що Сєнкевич має власний завод з виготовлення тротуарної плитки, раз так активно лобіює це питання. Проте сам мер цю інформацію неодноразово спростовував. 

Головні перемоги Сєнкевича на посту Миколаївського міського голови

Попри численні невдачі, курйози, політичні та економічні скандали, Олександр Сєнкевич став рушійною силою великої кількості позитивних змін у житті міста. За його каденції місто почало перехід на забезпечення городян транспортними послугами, які надають комунальний електротранспорт та зелені автобуси. Автопарк “Миколаївкомунтрансу” та “Миколаївелектротрансу” постійно оновлюється та поступово збільшується, що є беззаперечним плюсом для городян. У 2020 році було добудовано та запущено у роботу тролейбусну лінію на Намиві, почались роботи з будівництва тролейбусної лінії у Корабельний район. 

Крім цього, у 2020 році відбулась дійсно історична подія – у мікрорайон Варварівка вперше з для заснування міста завели водопровід. Багатомільйонний проект, що передбачав будівництво дюкеру та прокладання трубопроводу під дном річки, успішно втілили в життя. До того, щоб з кранів місцевих мешканців потекла водопровідна вода залишилось зовсім небагато. 

Черговою заслугою та одночасно провалом Сєнкевича можна назвати реконструкцію центральної площі міста. На неї з місцевого бюджету було витрачено більше 100 мільйонів гривень, проте навіть такий дороговартісний проект має свої прихильників та противників. Поки дорослі сперечаються, наскільки гарно та доцільно було закладати всю площу сірим гранітом, діти насолоджуються та бавляться у двох фонтанах.  Крім Соборної площі, у 2020 році було завершено роботи та запущено багатостраждальний фонтан у сквері “Серце міста”. 

Якщо дизайнерські та проектні рішення з благоустрою території можна довго обговорювати, то однією з найважливіших ініціатив для активістів та небайдужих городян стало створення програми “Громадський бюджет”. Завдяки їй у Миколаєві вже побудовано декілька скейт-парків, створено сучасні місця відпочинку для городян і все це ініціативи місцевих мешканців. 

Зауважимо, що головною проблемою протягом всієї мерської каденції Сєнкевича були кадри. В нього постійно змінювалися радники та заступники, деяких навіть запрошували з іншим міст, але все не складалося. Робота апарату Миколаївської міської ради налагодилася лише після повернення Сєнкевича з імпічменту. 

.