П’ятниця, 20 Травня, 2022

В Южноукраїнську вже почав працювати новообраний мер та депутати

Поки миколаївці вирішують за кого голосувати у другому турі виборів мера, який відбудеться вже цієї неділі 22 листопада, в Южноукраїнську новообраний міський голова та депутати вже почали працювати. Перша сесія міської ради Южноукраїнська відбулася у Палаці культури “Енергетик”, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Депутати склали присягу та отримали свої значки 

Перша сесія Южноукраїнської міської ради восьмого скликання відбулася минулого тижня. В урочистій обстановці депутати склали присягу, що всіма своїми діями дбатимуть на благо громади та її жителів. Всі вони отримали спеціальні депутатські значки. 

Южноукраїнська міська рада налічує 34 депутати. На цих виборах 5% бар’єр зуміли подолати шість політичних сил. Відповідно до офіційних даних Центральної виборчої комісії, найбільшу підтримку южноукраїнці висловили політичній партії “Слуга народу” – 21,54%. З відривом менше 1% на другому місці знаходиться партія “Опозиційна платформа – За життя” – 20,97%. Партія “Європейська Солідарність” набрала 15,37% голосів. Нова політична сила “Пропозиція” набрала на місцевих виборах 11,78% голосів.  Також 5% бар’єр подолали партія “Сила людей” – 8,61% та “Батьківщина” – 7,77%.  Таким чином “Слуга народу” та ОПЗЖ мають по 8 депутатів, “Європейська Солідарність” – 6, “Пропозиція” – 5, “Сила людей” – 4, а “Батьківщина” – 3. 

Варто зауважити, що на цих місцевих виборах в Южноукраїнську вдалось практично повністю оновити склад міської ради. У сесійному залі відразу 30 нових облич. Ще четверо депутатів минулого скликання зуміли завоювати довіру місцевих мешканців та були переобрані. В їх числі очільник ОПЗЖ, голова профспілки Южно-Української АЕС Сергій Снітков,  юристи ТОВ “Енергопромбуд” Людмила Рибакова та Жанна Кривицька, очільник “Батьківщини”, голова ОСББ “Незалежність 6” Сергій Горностай. Навіть введення гендерних квот, не змогло збільшити кількість представниць прекрасної статі у сесійному залі. Цього разу їх всього 14. 

Найбільшу підтримку місцеві мешканці на виборах висловили депутату від “Слуги народу” інженеру І-ї категорії по ІТЗО та озброєнню загону відомчої воєнізованої охорони АЕС Валерію Онуфрієнку. Йому віддали свої голоси 238 місцевих мешканців. Також у лідерах за результатами голосування Заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку Южно-Української АЕС Вячеслав Губа. За нього проголосувала 151 людина. Ще 145 голосів отримала представниця ОПЗЖ Віра Шикерська. Вона займає посаду в.о. медичного директора місцевої лікарні. 

Мером Южноукраїнська обрали кандидата від “Слуги народу”

На місцевих виборах було зареєстровано 11 кандидатів в мери Южноукраїнська. З них дев’ятеро балотувались від партій, а Володимир Шапар та Віктор Пароконний були самовисуванцями. Южноукраїнці виявилися послідовними у своєму виборі партії та мера і віддали перевагу кандидату від “Слуги народу” Валерію Онуфрієнко. За нього віддали свої голоси 2106 місцевих мешканців (20,04%). Кандидатці від партії “Сила людей” Ользі Андрєєвій не вистачило всього сотні голосів для перемоги. За Андрєєву проголосувало 1998 людей. 

Високий рівень довіри мешканці Южноукраїнська висловили кандидатам у мери від партії “Пропозиція” Дмитру Мірошнику – 1493 голоси, самовисуванець Віктор Пороконний набрав 1490 голосів. Фактично нового міського голову обрало всього 20% населення.