Четвер, 30 Червня, 2022

Результати голосування: у другому турі виборів мера Миколаєва Олександр Сєнкевич знов боротиметься за першість з опозиційним кандидатом

Всеукраїнський карантин, перехід до “червоної” зони та втома від невиконаних обіцянок політиків зробили свою справу – на Миколаївщині всього 32% місцевих мешканців прийшли на вибори. За офіційними даними, це найгірший показник активності серед всіх регіонів України. Миколаївцям не вдалося у першому турі обрати нового міського голову, тож городянам потрібно буде ще раз відвідати дільниці та визначити, який курс розвитку міста корабелів вони обирають, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Хто виходить до другого туру: дані паралельного підрахунку голосів та екзит-полів

Численні соціологічні дослідження, проведені до виборів, свідчили про те, що у першому турі виборів найбільшу підтримку городян набере чинний міський голова Олександр Сєнкевич. Його головними конкурентами були лідер “Опозиційної платформи – За життя” та син колишнього міського голови Владислав Чайка, а також єдина жінка кандидат на цих виборах, перший номер у списку провладної партії “Слуга народу” – Тетяна Домбровська. 

Це підтверджують і результати екзит-полу. Олександр Сєнкевич набирає 40,78%, а його конкурент Владислав Чайка – 26,77%. Тетяна Домбровська набирає менше 17%. 

У штабі політичної партії “Пропозиція” нині проводять паралельний підрахунок голосів виборців. Станом на 12:00 отримано дані з 92% виборчих дільниць. Таким чином Олександр Сєнкевич є лідером передвиборчої гонки, але йому не вдастся отримати перемогу у першому турі виборів. Його підтримує 38,97% виборців. У другому турі він зустрінеться з Владиславом Чайковю. За нього проголосувало 29,39% виборців. Тетяна Домбровська на третьому місці. Її підтримало трохи більше 12% миколаївців. 

У штабі партії “Опозиційна платформа – За життя” повідомили, що за результатами підрахунку голосів на 197 дільницях, до другого туру виходять Олександр Сєнкевич з 38,19% голосів виборців, у Владислава Чайки  28,89% голосів. Тетяна Домбровська набирає всього 12,64%. 

Найбільшу підтримку на виборах депутатів отримала опозиція

Якщо на виборах мера, миколаївці віддали найбільшу кількість голосів чинному міському голові від партії “Пропозиція”, то на виборах депутатів партія програла першість. Нині найбільшу підтримку городяни висловили “Опозиційній платформі – За життя” – 28,08 % голосів. За “Пропозицію” проголосувало 22,88%, за “Слуг народу” – 14,9%. Також 5% бар’єр подолали “Європейська Солідарність” – 6,78% та “Партія Шарія”- 6,08%. Під питанням все ще проходження до міської ради партії “Миколаївці” на чолі з Ігорем Дятловим”, “За майбутнє” – Юрій Гранатуров, а також “Наш край” з Миколою Кругловим. 

Відповідно до попередніх підрахунків, у сесійному залі “Опозиційна платформа – За життя” займе 19 депутатських крісел, “Пропозиція” – 17 депутатів, “Слуга Народу” – 10, “Європейська Солідарність” та “Партія Шарія” по 4 депутати. 

Нагадаємо, що на минулих виборах Олександр Сєнкевич також у другому турі змагався з представником опозиції Ігорем Дятловим, який цього разу вирішив не балотуватися. У міській раді найбільше набрав “Опозиційний блок” – 34% голосів, “Наш край” більше 11%, а нині навіть не проходить 5% бар’єр, БПП майже 11,5 %, “Самопоміч” 13,6%.