П’ятниця, 27 Травня, 2022

В СБУ офіційно заявили, що не мають підстав підозрювати миколаївського кандидата в депутати з бази “Миротворець” у державній зраді

Місцеві вибори 2020 року, які проходили в умовах всеукраїнського карантину, введення гендерних квот та зміни системи голосування, стали серйозним випробуванням для більшості політичних сил. Партії, які минулого разу зайняли друге або третє місце за кількістю депутатів у радах, нині заледве подолали 5% бар’єр. Навіть провладна політична сила “Слуга Народу”, яка на виборах до Верховної ради набрала 43% голосів, провалила місцеві вибори, пише “mykolaiv-yes.com.ua“.

Паралельний підрахунок голосів: “Слуга народу” на виборах до Миколаївської міської ради набрала лише 14,5% голосів

Хоча офіційні результати голосування ще не оголошено, проте, відповідно до паралельного підрахунку голосів, які проводила політична партія “Пропозиція”, найбільшу підтримку миколаївці висловили партії “Опозиційна платформа – За життя” – 27,53% голосів. На другому місці з результатом у 22,54% голосів опинилася новостворена партія “Пропозиція”. “Слуга народу” набрала лише 14,59% і знаходиться на третьому місці за рівнем підтримки. Зауважимо, ще рік тому показник підтримки пропрезидентської партії на Миколаївщині становив більше 52% голосів. Також п’ятивідсотковий бар’єр подолали партії “Європейська Солідарність” – 6,8%, “Партія Шарія” – 6%. 

Попри активну передвиборчу кампанію, проведення великої кількості зустрічей, презентацію програми розвитку міста по всім напрямкам, кандидатці у мери Миколаєва від “Слуги народу” Тетяні Домбровській не вдалося пройти у другий тур. Вона, як і партія, отримала третій результат – 12,37% голосів. Тепер миколаївці повинні обрати, кого з кандидатів хочуть бачити мером наступної каденції: Олександа Сєнкевича  чи Владислава Чайку. Розрив у підтримці кандидатів складає всього 10% голосів. 

Чому “Слуга народу” провалила вибори до міської ради у Миколаєві 

Провал на місцевих виборах 2020 року політичної партії “Слуга народу” було зафіксовано на території всієї країни. Це було пов’язано з низкою скандалів, в які встигли вляпатись народні обранці. В епіцентрі декількох з них опинилася Миколаївська область та регіональні партійні діячі. 

Для більшості виборців Тетяна Домбровська досі асоціюється не з образом сильної, впевненої в собі жінки кандидата, яка знає не лише проблеми міста, але і шляхи її вирішення. При нагадуванні прізвища кандидатки в мери одразу вспливає сексистський скандал, коли очільник партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко привселюдно назвав її “корабельною сосною” та зауважив, що “Зеленський зкурить всі айкоси, коли побачить її”. Все це політик розповідав миколаївському нардепу Давиду Арахамії. Пізніше Корнієнко вибачився за свої слова, але Домбровська особливо і не образилася, адже хотіла балотуватися в мери від “Слуги народу”. Саме через дуже стриману реакцію на публічне приниження та порівняння з “корабельною сосною” Домбровська зустріла нерозуміння суспільства. 

Далі з  біографії кандидатки в мери нагадали  факт 2016 року  про побиття дитини у розважальному центрі. Також Домбровську засуджували через агресивний стиль ведення бізнесу з надання швидких кредитів “Готівочка” та її називали “сміттєвою королевою”. 

Коли списки кандидатів у депутати було офіційно затверджено на з’їзді партії та зареєстровано у Центральній виборчій комісії, кандидати почали свою рекламну компанію. Для Єгора Клєцова, що балотувався до міської ради та “Слуги народу” ця передвиборча кампанія перетворилася на ще один гучний скандал. Виявилося, що кандидата у депутати було занесено до бази “Миротворець” за підозрою у підтримці сепаратистів. 

Чому кандидата в депутати Клєцова внесли до бази “Миротворець” 

Прізвище Єгора Клєцова було внесено до бази “Миротворець” наприкінці січня 2015 року. Автори проекту звинувачують його у пособництві тероризму та російських окупантів. 

“У січні 2015 році приступив до проведення мітингів, спрямованих на зрив мобілізації в ЗС України. Основні підставні мотиви, розкручують російською пропагандою в Україні: “мир за всяку ціну”, “Україна повинна скласти зброю і домовлятися з Росією”. За наявними відомостями, завдання на проведення мітингів отримав від політтехнологів, які працюють на Росію”, – зазначено на сайті “Миротворець”. 

 Проте найбільший резонанс викликав той факт, що Єгор Клєцов займався збором коштів на закупівлю і доставку медикаментів для військових госпіталів ДНР. А після цього сам  доставляв їх на окуповану територію. Він з Тетяною Монтян і Володимиром Рубаном брав участь в телемостах з керівництвом міністерств ДНР та вчиняв багато інших дії, які вказано в базі даних “Миротворець”. 

Після поширення цієї інформації на місцевих та всеукраїнських інформаційних ресурсах, у Єгора Клєцова також виник конфлікт з Вахтангом Кіпіані та Дмитром Лінько. Він звернувся до правоохоронних органів стосовно “переслідування та погроз” від українського журналіста Вахтанга Кіпіані, народного депутата минулого скликання від радикальної партії Дмитра Лінька, а також колишнього “азовця” Іллі Зелінського.

Вся ця історія завершилася заявою Клєцова, який не хотів, щоб ситуація негативно вплинула на рейтинг партії “Слуга народу” перед виборами та зняв свою кандидатуру. 

В Службі безпеки України офіційно заявили, що ознак державної зради у діях миколаївського кандидата в депутати немає

Після відмови балотуватися у депутати Миколаївської міської ради історія Єгора Клєцова не завершилася. Народний депутат України Соломія Бобровська направила офіційне звернення до Служби безпеки України, щоб там перевірили діяльність миколаївця на ознаки державної зради. У офіційній відповіді Заступника голови СБУ Сергія Андрущенко зазначено наступне: 

“Повідомляємо, що викладена у депутатському зверненні інформація, не містить відомостей про жодну з форм вчинення державної зради, передбачених у ст. 111 КК України”. 

Таким чином попередні звинувачення у державній зраді, які заперечував Єгор Клєцов, у СБУ також не визнали. 

“Ще й в СБУ запит написали. Але там у людей з мозком все впорядку, за що їм дяка”, – прокоментував ситуацію колишній кандидат у депутати.