П’ятниця, 24 Червня, 2022

“Миколаївводоканал” візьме кредит у 15 мільйонів гривень: депутати дали згоду

 

14 грудня депутати Миколаївської міської ради надали згоду “Миколаївводоканалу” на отримання чергового кредиту. Питання розглянули на засіданні сесії, де обговорювались ситуація з фінансуванням цього комунального підприємства. Більше на сайті mykolaiv-yes.com.ua.

Сума, яку “Миколаївводоканал” хоче взяти в кредит велика. Мова йде про укладання кредитної угоди – овердрафту на суму 15 мільйонів гривень. Користування цим кредитом підприємство повинно завершити до 31 грудня 2024 року.  

Отримані за кредитом кошти “Миколаївводоканал” планує витратити на оплату енергоносіїв, матеріалів для проведення ремонтних робіт, а також виплату заробітної плати працівникам підприємства. Зараз коштів на це у водоканалу немає. Як пояснив депутатам міської ради генеральний директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко, зараз на підприємстві виник брак коштів на нагальні потреби. Сталося це через те, що населення не поспішає оплачувати послуги водоканалу. А саме абонентську плату підприємство спрямовує на оплату енергоносіїв і заробітну плату. Тобто виникає так званий “касовий розрив”. Його й компенсують з допомогою кредиту. До речі, підприємство вже не вперше скаржиться на тих миколаївців, які накопичують борги за користування водопостачанням. 

Також генеральний директор водоканалу запевнив депутатів міської ради, що кредитними коштами підприємство не буде користуватись постійно. За угодою овердрафту водоканал братиме їх на термін від п’яти до 30 днів, а потім повертатиме. 

“Кредитом будемо користуватися тільки за необхідності – від 5 до 30 днів. Це надасть можливість нашому підприємству стабільно виконувати свої функції, надавати послуги населенню та підприємствам міста” – розповів Борис Дуденко.

Керівник водоканалу запевнив депутатів і в тому, що прострочок в оплаті кредиту не буде. Підприємство вже сплачує кожні півроку по 12 мільйонів тіла кредиту, який взяло у Європейського інвестиційного банку. І жодного разу не порушило кредитних зобов’язань.