Неділя, 22 Травня, 2022

Арешт рухомого та нерухомого майна, блокування карток: як "Миколаївоблтеплоенерго" бореться з абонентами, що заборгували 35 млн грн

Далеко не всі миколаївці вчасно та у повному обсязі сплачують комунальні платежі. У “Миколаївоблтеплоенерго “ повідомили, що користувачі послуг заборгували понад 35 млн грн. Нині Державна виконавча служба відкрила стосовно цих боргів більше 3600 проваджень. Далі на mykolaiv-yes.

Лише з початку цього року до суду направили 584 заяви про видачу судових наказів щодо  виплати боргів на 8,7 млн грн  з фізичних осіб та ще 14 випадків несплати по рахункам юридичних осіб майже на пів мільйона гривень. 

Деякі абоненти роками користувалися послугами теплопостачання та не сплачували по рахунках, але ці часи вже минули і тепер у Державної виконавчої служби “розв’язані руки” і злісні неплатники позбудуться нерухомого, рухомого та іншого майна. У “Миколаївоблтеплоенерго” повідомили, що вони разом із Державною виконавчою службою здійснюватимуть у законній площині всі дозволені дії, щоб у примусовому порядку стягнути борги. 

Відповідно до останніх змін у законодавстві, у рахунок несплачених комунальних платежів та заборгованості, на нерухоме та рухоме майно абонента може бути  накладено арешт, проведено стягнення на рухоме майно у вигляді автомобілів та іншого, блокування рахунків та карток боржника до моменту, поки не буде виплачена вся сума. Крім цього стягнення можуть бути направлені і на доходи особи, безпосередньо на місце роботи, отримання пенсії та інших виплат. 

Така політика дозволила за сім місяців від початку року в 2,5 рази збільшити кількість повернутих боргів. На даний момент ця сума складає більше 2,4 млн грн. Минулого року “Миколаївоблтеплоенерго” вдалось повернути за аналогічний період 730 тис. грн. Директор підприємства Микола Логвінов зауважив, що минулого опалювального сезону миколаївці сплатили 94% надісланих платіжок за опалення, що стало кращим показником по країні.