Середа, 22 Червня, 2022

Миколаївець залишився без «Mazda 3» через борги за комуналку, машину продали з торгів за 109 тисяч гривень

Українці протягом тривалого часу не вірили, що держава зважиться забирати їх майно за борги по комунальним платежам. Тож роками не сплачували за опалення та водозабезпечення і накопичували десятки тисяч гривень заборгованості. У Миколаєві тепловики вирішили не панькатися з боржниками та взялись за їх майно. Далі на mykolaiv-yes.

Через суд ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” домоглися арешту автомобіля власника нерухомості по  вулиці Кузнецькій, 130/9, кв. 28. Протягом декількох років він накопичив борг за опалення майже 15 тисяч гривень. Ухиляючись від сплати боргів, він втратив автомобіль «Mazda 3» 2007 року випуску. Арешт на автомобіль було накладено ще у вересні 2019 року, а вже в грудні його було виставлено на торги “СЕТАМ”. Вже протягом декількох місяців машину продали всього за 109 тисяч гривень, хоча його ринкова вартість майже вдвічі дорожча. Таким чином через 15 тисяч гривень боргів за комуналку власник залишився без автомобіля. 

Варто зазначити, що відповідно до законодавства України, боржникам за комунальні послуги можуть заборонити виїзд за кордон та, навіть, арештувати майно. З 1 травня 2019 року за неоплачені платіжки нараховують пеню.  На даний момент відомі випадки, коли за борги на торги виставляли і квартири. Різницю між результатами продажу через “СЕТАМ” та сумою заборгованості повертають власнику нерухомості. Проте варто враховувати, що ціна на нерухомість та автомобілі, що виставляється на торги, значно нижча ринкової, тож одного разу втративши житло через борги немає жодної гарантії, що різниці вистачить на купівлю навіть скромної квартири. 

Якщо ж боржники все-таки не хочуть втратити майно, а грошей повністю сплатити борг в повному обсязі немає, держава пропонує реструктуризувати його та оплачувати поступово. Нині арешт та продаж майна є крайньою мірою.