Субота, 21 Травня, 2022

Пиляли дерева та витягали за руки: на Миколаївщині очільник області з чиновниками рятували жінку в лісі

На Миколаївщині очільник області Олександр Стаднік разом з чиновниками рятували жінку, яку посеред лісу привалило деревом. Інцидент стався в Первомайському районі області, неподалік туристичного села Мигія. Держслужбовці відпочивали у місцевому кафе, коли дізнались про біду однієї з місцевих мешканок. Далі на mykolaiv-yes.

Як стало відомо, жінка з матір’ю пішла до річки випасати кіз, та погода зіграла з ними злий жарт. На дочку впало величезне дерево та привалило постраждалу. Самотужки старенька не змогла допомогти родичці, тож побігла шукати допомоги у добрих людей. За збігом обставин, першими на кого вона натрапила були чиновники Миколаївської ОДА – Олександр Стаднік, Сергій Божко та Олександр Трайтлі. 

Присутні вирішили не чекати приїзду рятувальників та почали самотужки витягати жінку з-під завалів. На допомогу прибігли і місцеві мешканці, вони принесли пилку, адже зламане дерево виявилось не з легких. 

Поки Олександр Стаднік та декілька помічників пилили стовбур та відтягали гілля від постраждалої,на місце пригоди приїхали спеціалісти екстреної медичної допомоги. 

Примітно, що все це героїчне дійство учасники рятувальної операції встигли зафільмувати. Проте, побачене дістало різний відгук у миколаївців. Деякі користувачі мережі похвалили голову облдержадміністрації, інші виразили підозри стосовно того, чи не постановка все це. Та найбільше зауважень викликає те, як добровільні рятувальники витягували жінку з-під завалів. Постраждалу тягнули за руки, хоча робити цього категорично не можна. У подібних випадках висока вірогідність травм хребта, аж до пошкодження спинного мозку. Найкраще, що можна зробити, оглянути постраждалу особу на предмет кровотечі, максимально звільнити від предметів, що можуть здавлювати внутрішні органи та не переміщувати до приїзду медичної допомоги. Зважаючи на помилки в інструкціях, городяни похвалили Стадніка за бажання допомогти, та порадили пригадати ази першої медичної допомоги. 

На даний момент жінці надають медичну допомогу у травматології Первомайської лікарні. Стан постраждалої стабільний.