П’ятниця, 27 Травня, 2022

Не помер, але відчув на собі всі принади лікування: Сєнкевич розповів про лікування від COVID-19

У Миколаєві щодня фіксують більше сотні нових випадків зараження коронавірусом. Хвороба не оминула і міського голову Олександра Сєнкевича. Ще 9 листопада він отримав позитивний тест, а згодом із пневмонією був госпіталізований у лікарню. Вчора він вперше за тривалий час вийшов на зв’язок із миколаївцями та розповів про стан свого здоров’я, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Міський голова досі знаходиться у лікарні, але з нетерпінням чекає виписки

Попри те, що мер Миколаєва досі перебуває на лікарняному ліжку, він, як завжди, був у гарному гуморі. Сєнкевич заперечив здогадки деяких людей, які вважали, що він поїхав лікуватися до клініки “Шаріте” та повідомив, що перебуває у міській лікарні №1. Саме цей медичний заклад першим почав приймати хворих на коронавірус із міста Миколаєва. Сєнкевич додав, що його рано ховати, він почуває себе добре та готовий до виписки, але лікарі поки його точки зору не поділяють. Також міський голова пояснив, чому протягом тривалого часу не виходив на зв’язок. 

“Зі мною все в порядку, як бачите. Сьогодні дзвонили мені знайомі і кажуть: “Давай вже (видужуй, -ред), говорять, що ти помер і на вибори можна не йти”. Ні, я не помер! Відразу згадав пісню групи “Чайф” “Не поспішайте нас ховати”. Самопочуття у мене хороше, нічого страшного зі мною немає. Багато хто запитував мене про те, чому я не виходжу в онлайн під час своєї хвороби і не роблю з цього відеоблог. Пояснюю, що вважаю це неправильним. По-перше, я ж заходів, лідер повинен бути здоровим, красивим і вселяти оптимізм, а не бути хворіючим якимось. В принципі вважаю, що я вже здоровий, мене пора виписувати,  лікарі трохи іншої думки, але обіцяють скоро виписати”, – заявив міський голова. 

Також Сєнкевич розповів, що коронавірус – це не вирок і від нього виліковуються люди значно старші за нього. У сусідній палаті з вірусом вже три тижні воює 86-річна старенька. Вона вже одужує, а значить і він має шанс повернутися до нормального життя та роботи. 

“Крім того, від коронавірусу не вмирають і багато людей набагато старших за мене. У реанімації тут поруч лежить бабуся, їй 86 років. Бореться вже третій тиждень, одужує вже, йде на поправку. Це означає, що і я теж можу видужати і з вами продовжити роботу. Ніякої трагедії тут немає”, – додав мер. 

Міський голова відзначив, що нині праця медиків є цінною, як ніколи, адже щодня вони змушені одягати спеціальні захисні костюми та ризикувати своїм здоров’ям, щоб врятувати чуже життя. 

“Я дуже радий, що у нас хороша медицина, яка перетворюється на очах, що медики не кинули все і не звільнилися, працюють, ризикуючи здоров’ям, кожен день. Одягають цей хім захист, бідолахи, окуляри, заходять і лікують коронавірусних хворих, щодня наражаючи себе на небезпеку”, – зауважив міський голова. 

У мера виявили алергію на більшість антибіотиків

Олександр Сєнкевич повідомив, що нині почуває себе набагато краще, ніж декілька днів тому. Йому, як  і іншим пацієнтам з коронавірусом, ставили крапельниці та проводили кисневу терапію. Виявилося, що у мера алергія на більшість антибіотиків. Про її існування Сєнкевич навіть не підозрював та порадив, за можливості, всім пройти алергопроби. 

“Я відчув на собі всі можливі принади лікування: кисневу терапію і крапельниці, все як у людей”, – зауважив міський голова. 

Сьогодні Миколаївський міський голова планував здати повторний тест на коронавірус  та сподівається, що він буде негативним, до кінця тижня він хотів би одужати. 

“Планую завтра піти на тест, подивимось, який буде результат. Думаю тест буде негативний і планую до кінця тижня вже одужувати”, – заявив Сєнкевич. 

Також Олександр Сєнкевич в черговий раз наголосив, що в Україні та Миколаєві зберігається динаміка по збільшенню кількості хворих на коронавірус. Хвороба диктує людям нові умови для існування, а це означає, що всі ми повинні до них пристосовуватися. Мер Миколаєва порівняв коронавірус з туберкульозом та висловив сподівання, що вчені зможуть знайти вакцину. 

“Як ви бачите, динаміка захворювання на коронавірус в Україні та у нас в Миколаєві зростає. Це означає, що щодня кількість людей контактних може збільшитися, які вже хворі. Це насторожує, але, як я казав раніше, коронавірус – це хвороба, яка диктує нам нові умови існування”, – заявив мер. 

Миколаївський міський голова закликав всіх не нехвувати засобами індивідуального захисту, але при цьому висловився негативно стосовно введення карантину вихідного дня. На думку Сєнкевича, коронавірус немає вихідних, а люди, які йдуть до кафе та ресторанів, свідомо наражають себе на небезпеку. Держава повинна контролювати лише громадський транспорт та інші соціальні та життєво необхідні об’єкти.