Вівторок, 19 Березня, 2024

Результати виборів до Миколаївської обласної ради

Центральна виборча комісія нарешті оприлюднила результати голосування за кандидатів у депутати Миколаївської обласної ради, що відбулися 25 жовтня 2020 року. Всього у передвиборчій гонці приймало участь 12 політичних сил, проте набрати необхідну кількість голосів вдалося лише шести партіям. Далі “mykolaiv-yes.com” більш детально розповість про результати виборів. 

Які партії отримали найбільшу підтримку серед миколаївців

Відповідно до оприлюднених даних ЦВК, найбільше голосів отримала партія “Опозиційна платформа – За життя”. За неї проголосувало майже 59,5 тисяч мешканців області, що дозволило завести до сесійної зали 18 депутатів. З невеликим відривом та 54,1 тисячами голосів виборців на другому місці опинилася провладна партія “Слуга народу”. Вони займуть 16 депутатських крісел. Політичну партію “Наш край” у обласній раді хочуть бачити майже 31,2 тисячі мешканців області, які трансформувалися у 10 місць в раді. 

Політична партія “Європейська Солідарність” зуміла набрати 26,5 тисяч голосів та провести у раду 8 депутатів. Новостворена партія “Пропозиція”, від якої балотується в мери Миколаєва Олександр Сєнкевич, набрала майже 20,8 тисяч голосів і отримала 7 місць. З результатом у 14,1 тисяч голосів до Миколаївської обласної ради пройшла партія “За Майбутнє”. Її представлятимуть 5 депутатів. 

Ці вибори виявилися повним провалом для партії “Батьківщина”, яка набрала 12 тисяч голосів, але не змогла пройти до обласної ради. На виборах до Миколаївської міської ради ВО також не подолало 5% бар’єр. Політичні сили “Партія Шарія” та “Миколаївці” набрали майже по 9 тисяч голосів і також не пройшли. Також серед аутсайдерів передвиборчої гонки “Аграрна партія України”  з 7,1 тисяч голосів, “Опозиційний блок” – 6,5 тисяч голосів, “Перемога Пальчевського” – 4 тисячі голосів. Фактично, за партії, що не пройшли до обласної ради, проголосувало майже 48 тисяч людей. 

Кому з кандидатів в депутати миколаївці віддали найбільшу кількість голосів

Зауважимо, що ці місцеві вибори проходили за новою системою. Крім вибору політичної партії, миколаївці також окремо голосували і за персональний склад депутатів, яких вони хочуть бачити у сесійній залі. Найбільший рівень довіри та підтримки серед усіх кандидатів в депутати від 6 партій, що пройшли до ради, отримав представник “Слуги народу” Владислав Невеселий. Нині він займає посаду виконуючого обов’язки начальника Служби автодоріг України на Миколаївщині. За Невеселого проголосувало 3440 людей, що складає 96,81% квоти. 

На другому місці за рівнем підтримки опинився колега Невеселого по партії, заступник голови Миколаївської районної ради Миколаївської області  Ігор Мухарський. За нього проголосувало 2286 жителів області, що складає 64,33% квоти. Також у трійці лідерів опинився представник команди “Наш край” Олег Маляренко. Він є головою фермерського господарства “Основа” та проживає у селі Романова Балка. За Маляренко проголосувало 1577 людей, що складає 44,38% квоти. 

Варто зауважити, що станом на 9 листопада ЦВК на офіційному сайті опублікувала прізвища депутатів, що працюватимуть у обласній раді наступного скликання, лише від трьох політичних сил: “Слуга народу”, “Наш край” та “Пропозиція”. Хто переміг на виборах від партій “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська Солідарність” та “За майбутнє” досі не відомо. Засоби масової інформації та спостерігачі спостерігають фальсифікації та “перекидання голосів” серед кандидатів у депутати від політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. Вони стверджують, що це відбувається на користь кандидата Анара Ахундова. Його ім’я то з’являється, то щезає з протоколу переможців.

.,.,.,.