Неділя, 22 Травня, 2022

Сєнкевич попросив президента і прем'єра допомогти Миколаєву побудувати об'їзні дороги у порти більш ніж за 550 млн грн

 

Миколаїв давно вже втратив звання кораблебудівного міста, тепер він перетворюється на місто-порт. Поки бізнес нарощує перевалку вантажів, в тому числі зерна, городяни з кожним роком все більше потерпають від нашестя перевантажених фур, які руйнують дороги, мости, влаштовують величезні затори у центрі міста та перетворюють припортові ра йони у свій відстійник. Про рівень шумового та пилового забруднення годі й говорити. Миколаївці вже втомилися боротися з нашестям вантажівок, тому неодноразово перекривали дороги та влаштовували акції протесту, пише mykolaiv-yes.com.ua.

У Миколаєві  проблему хочуть вирішити, побудувавши об’їзні дороги у порти

У зв’язку з цим миколаївська влада розглядає можливість побудови об’їзних доріг у порти, але сукупна вартість всіх проектів масштабного будівництва перевищує пів мільярда гривень. Мова йде про будівництво транспортної розв’язки на двох рівнях на перехресті проспекту Богоявленського  із залізничною колією перегону “Прибузька-Жовтнева”. На це за попередніми підрахунками необхідно витратити трохи менше 301 млн грн. 

Другий проект передбачає будівництво дороги в об’їзд мікрорайону Балабанівка на ділянці вуд проспекту Богоявленського до вулиці Айвазовського. Вона вестиме до підприємств морегосподарського комплексу в Корабельному районі та входить в проект будівництва об’їзної дороги від траси М-14. Вартість цього проекту майже 101 млн грн. 

Ще більше 154 млн грн коштує будівництво дороги від вулиці Новозаводської до Космонавтів. 

Мер Миколаєва сподівається на допомогу президента Зеленського та прем’єра Шмигаля у питанні фінансування об’їзних доріг 

Зважаючи на те, що дані суми є не підйомними для міського бюджету Миколаєва, мер Олександр Сєнкевич направив відповідні звернення від всіх мешканців півмільйонного міста до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а також миколаївця і голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давида Арахамії з проханням про сприяння та співфінансування. 

Також у зверненні Олександр Сєнкевич повідомив, що планується облаштування відстійника для великогабаритного транспорту з відповідною інфраструктурою для водіїв. Відстійник хочуть влаштувати за межами міста Миколаїв на території, яка прилягає до траси Н-11 “Дніпро – Миколаїв”. 

Варто зазначити, що реалізація даних проектів значно полегшить життя місцевих мешканців мікрорайону “Нафтобаза” та Корабельного району, які нині потерпають найбільше. Люди  не можуть спокійно гуляти з дітьми, адже на колисках та всіх поверхнях за короткий проміжок часу осідає суттєвий шар пилу. Через відсутність відстійника фури вишиковуються вздовж доріг, а водії ночують у машинах по декілька днів без можливості нормально поїсти та сходити до вбиральні, очікуючи власної черги. Місцеві двори перетворюються на зони відпочинку далекобійників, а люди через шум та гуркіт не можуть відкрити вікна навіть уночі. Фури, що пересуваються містом, розбивають дороги вщент та перетворюють їх на не придатні напрямки. Влітку щойно відновлені автошляхи плавляться на сонці та беруться “хвилями” під колесами вантажівок. 

12