Субота, 21 Травня, 2022

Директор “Миколаївелектротрансу” купив собі за бюджетні гроші iPhone та пішов просити 10 млн грн у міськради

Якщо за власні кошти новий iPhone купувати шкода, то миколаївські чиновники знають, як знайти вихід із ситуації. Директор збиткового комунального підприємства “Миколаївелектротранс” Володимир Євтушенко вирішив на повну користуватись коштами підприємства, але не не благо громади, а заради особистого задоволення. Далі на mykolaiv-yes.

Численні порушення та фінансові зловживання Євтушенко було зафіксовано контрольно-ревізійною комісією міськради. Так, чиновник за бюджетні кошти придбав собі новенький Apple iPhone. Керівник вирішив бути в тренді, проте яким чином купівля телефону категорії “лакшері” покращить роботу трамваїв та тролейбусів, що ледве пересуваються містом, не зрозуміло. 

Судячи з усього, управлінська стратегія Володимира Євтушенко пронизана гаслом “ні в чому собі не відмовляй”. Директор “Миколаївелектротрансу” постійно виписував собі надбавки та доплати до основного окладу. Також у нього вистачає совісті преміювати самого себе в умовах надзвичайної збитковості та дотаційності підприємства. В результатах перевірки також зазначено, що Євтушенко надав сам собі позику як фізичній особі за рахунок підприємства. А чого соромитись, якщо для виконання всіх своїх забаганок можна просто підвищити вартість проїзду в комунальному транспорті практично вдвічі, а також попросити додаткові 10 мільйонів з бюджету. 

Останній бюджетний транш в 10 мільйонів Євтушенко просив у депутатів на сесії міськради, 20 лютого. Керівник бідкався, що підприємству немає чим сплачувати рахунки за електроенергію. В ході засідання у депутатів виникло багато питань стосовно фінансових витрат “Миколаївелектротрансу”, зокрема В’ячеслав Карцев заявив, що підприємство “підсіло на бюджетну голку”. Лише за 2019 рік з бюджету було виділено понад 100 мільйонів гривень, які витрачали на ремонт актових залів, купівлю меблів та охоронного автомобіля за 400 тисяч. Зважаючи на дані факти, у народних обранців виникло чимало підозр стосовно розбазарювання бюджетних коштів та вони озвучили бажання провести перевірку. Її результати цілком підтвердили підозри депутатів.