П’ятниця, 20 Травня, 2022

Porsche, VOLVO, Harley, BMW, снігохід та човен: які авто, мотоцикли та транспорт декларують миколаївські чиновники та депутати

Миколаївські чиновники та народні обранці вміють заробляти гроші, пише mykolaiv-yes.com.ua. Про це красномовно говорять їх щорічні декларації. Чи не кожен депутат чи очільник відомства володіє кількома квартирами, будинками та престижними автомобілями та заробляє за рік не один мільйон гривень. Далі пропонуємо розглянути, яким маркам авто надають перевагу люди, що керують містом та областю, і скільки вони витрачають на своїх залізних коней. 

Представники Миколаївської ОДА та облради 

Голова Миколаївської ОДА Олександр Стаднік

Колишній київський податківець, а тепер очільник області Олександр Стаднік ще будучи кандидатом на пост голови Одеської та Миколаївської ОДА відзначився своєю любов’ю до дорогих авто. Він їздить на Porsche Cayenne 2012 року випуску. Саме це авто зазначено в його декларації. Він придбав його у 2018 році за 49 тисяч. Валюту придбання не вказано, але скоріше за все мова йде про долари, адже вартість подібного авто на ринку стартує від 30 тисяч умовних одиниць. 

В той же час його дружина Ольга Шульженко у 2018 році стала власницею новенького Mercedes-Benz GLE 250, вартістю понад 1,6 млн грн.

1

Голова фракції “Наш Край” Миколаївської облради Юрій Кормишкін 

Відомий миколаївський аграрій та голова фракції “Наш Край” Юрій Кормишкін задекларував більше сотні земельних ділянок, АЗС, склад та інші робочі об’єкти, а також адмінбудівлю та чотири житлові будинки. Серед нерухомого майна шість КАМАЗів, МАЗ, ГАЗ, ЗІЛ, причепи,сільськогосподарську техніку, а також особистий транспорт. Судячи з усього Кормишкіни полюбляє швидкість, адже у 2018 році придбав мотоцикл HARLEY-DAVIDSON FXS 2014 року випуску, вартістю 400 тис грн. 

Дружина очільника фракції Тетяна Кормишкіна з 2019 року володіє BMW 730D 2016 року випуску за 107 тис, а також TOYOTA PROACE 2017 року за 398 тис. 

2

Голова фракції “Батьківщина” Миколаївської облради Ігор Івануна

У декларації депутата облради Ігоря Івануни вказано, що за 2019 рік він отримав майже 60 тисяч грн зарплати на ТОВ “Ніколь МК Юг” та 959 тис грн від підприємницької діяльності. В той же час його дружина Кристина Івануна задекларувала  50 тис грн зарплати на ПП “Ніколь Агро”, а також подарунок у 1,5 млн грн у грошовій формі від Юрія Ходака. 

Виявилось, що голова фракції  не володіє жодною рухомою технікою, хоча на його дружину записано два трактора Беларус-892 та FENDT 926, 2012 та 2001 року випуску відповідно. Також Кристина Івануна з 2019 року володіє Toyota LC 200 АКПП 2012 року випуску. 

3

Голова депутатської групи “Наша Батьківщина – Миколаївщина” Анатолій Катрич

Анатолій Катрич задекларував будинок у Баловному більш ніж на 200 квадратів, 11 земельних ділянок у Миколаєві та області, а також офіс у обласному центрі. На дружину Ірину Катрич записано ще 11 ділянок, квартира в Одесі та ще один будинок у Баловному. 

Депутат володіє водним транспортом – у декларації вказано п’ятиметровий човен “Казанка” 1982 року. При цьому легковий автомобіль  Toyota C-HR 2017 року випуску записано на дружину. Орієнтовна вартість авто близько 20 тис доларів. 

4

Голова депутатської групи “Опозиційна платформа “За життя” Володимир Фроленко 

Миколаївський опозиціонер Володимир Фроленко та його сім’я має досить незвичайний для Південного регіону автопарк. У декларації вказано, що він у 2016 році він придбав снігохід BRP Expedition SE 1200, а також водний мотоцикл BRP RXT-X RS 300. Кожен транспортний засіб обійшовся депутату у 149 тисяч грн. Також він володіє великою кількістю сільськогосподарської техніки. 

У 2019 році Фроленко придбав для себе BMW Х5 2016 року випуску за 713 тис грн, тоді ж син став власником BMW Х5 М 2011 року за 601 тис грн. На дружину Інну Фроленко записано автомобіль TOYOTA LAND CRUISER 200 2014 року.  Крім того з 2019 року у власності депутата ВАЗ 21011 1974 року випуску. 

5

Голова фракції “Відродження” Миколаївської облради Геннадій Рубський 

Депутат облради Геннадій Рубський у своїй декларації зазначив, що володіє  з 2016 року житловим будинком майже на 230 квадратів у Миколаєві, а також з 2014 року є власником квартири на 63,7 кв. м. Також в нього є дві земельні ділянки у Баштанці та Баловному. 

Голова фракції “Відродження” їздить на Jeep Grant Cherokee 2004 року випуску, який придбав у 2019 році за 214 тис грн. 

6

Голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко та голова фракції “Нова Держава” Тетяна Демченко

На відміну від чоловічої частини Миколаївської облради, дві представниці прекрасної частини людства, що керують областю не є фанатами та власницями шикарних автівок. Голова облради Вікторія Москаленко досі не має власного легкового автомобіля, хоча задекларувала за минулий рік майже мільйон грн заробітної плати. В той же час вона володіє вантажівкою МАЗ 5432 1988 року випуску, а також напівпричепом фургон Ізотерм-Е Н/ПП GS 1992 року випуску. 

Депутат облради Тетяна Демченко також не має власного транспорту. Її чоловік Григорій Демченко з 2011 року володіє легковим автомобілем ВАЗ 2121 1967 року випуску. При цьому вона зберігає готівкою 800 тисяч грн, а чоловік 3,5 млн грн. 

Голова фракції “Європейська Солідарність” у Миколаївській облраді Сергій Чорний 

У власності сім’ї Сергія Чорного знаходиться чотири земельні ділянки у Доманівці та Зеленому Яру, а також будинок у Доманівці. У його власності з 2001 року знаходиться вантажівка МАЗ 5551, легковик ГАЗ 24 1977 року випуску, а також причіп ПП 76А-17. 

З 2018 року дружина Оксана Чорна їздить на MAZDA 626 1998 року випуску. Наступного року Сергій Чорний придбав для себе PEUGEOT 301 за 328 тис грн. 

Перший заступник голови обласної ради Садрідінов Тахір

Депутат облради Тахір Садрідінов також відомий бізнесмен. У декларації вказано, що він володіє зернотоком, заправкою, адмінбудівлею, гаражем, двома земельними ділянками, будівлею майже 5 тисяч квадратів у Іванівці, а також житловим будинком на 172 кв.м. 

Серед нерухомого майна вантажний автомобіль Daimler-Benz, гусеничний та триколісний трактор, навантажувач та три колісних трактори МТЗ. При цьому в декларації не вказано жодного легкового автомобіля, який знаходиться у власності його сім’ї. Жодних грошових активів також не зазначено. 

Миколаївська міська рада

Мер міста Олександр Сєнкевич 

Очільник Миколаєва Олександр Сєнкевич за 2019 рік на посаді заробив більше пів мільйона зарплатні. Для рядового миколаївця це суттєва сума, але порівнюючи цю суму з доходами дружини від підприємницької діяльності більш ніж у 3,5 млн грн, заробіток Сєнкевича не великий.  Ще 99 тис грн Катерина Сєнкевич отримала за основним місцем роботи. 

При цьому дружина мера сплатила 150 тис грн за оренду будинку та 288 тис грн за оренду  у ПП “Лєда” автомобіля VOLVO XC90 2018 року випуску. Взагалі вартість автомобіля складає майже 1,6 млн грн. Власного транспорту у сім’ї мера немає. 

Зауважимо, що в декларації більше немає двоповерхової комунальної  будівлі площею близько 900 кв.м. у Коблево, яку у 2015 році практично відразу після виборів  за 600 тисяч грн з торгів придбала дружина мера. У травні 2019 року через спеціальну фірму її було продано заступнику голови Одеської ОДА Івану Чорбаджи. 

7

Голова фракції “Опозиційний блок” у міськраді Ігор Дятлов 

Відомий миколаївський політик у 2019 році задекларував у власності  житловий будинок на 336,4 кв.м та земельну ділянку у Миколаєві. У зв’язку з реєстрацією місця проживання в декларації значиться квартира на 289.2 кв.м,  якою володіє Ольга Белава. Також Ігор Дятлов орендує ділянку 31648 кв.м. на Чорноморці. 

Головний опозиціонер міста надає перевагу дорогим годинникам. В декларації внесено золотий годинник Breguet, а також сталевий Panarai. Його дружина Олеся Дятлова задекларувала золотий годинник Rolex, Breguet, білу норкову шубу, а також коштовності від Graf та “Carrera y Carrera”. 

У автопарку сім’ї Дятлова TOYOTA LEXUS LX 570 2010 року випуску за 400 тис грн, а також MERCEDES-BENZ GLS 350 D 4 MATIC 2016 року випуску за 2,4 млн грн, записані на дружину. З 2015 року Олеся Дятлова безплатно користується AUDI А8, що знаходиться у власності Галини Лапюк, а сам політик SKODA OCTAVIA TOUR, що  належить Олександру Кошилю. 

8

Секретар Миколаївської міської ради Тетяна Казакова 

У 2016 році Тетяна Казакова стала власницею трьох земельних ділянок у Козені, в Обухівському районі Києва, вартістю більше 2 млн грн. Разом із сином Дорошенко Іллею та Іваном Дорошенко, Казакова володіє квартирою у Миколаєві на 50 кв.м. У Києві чиновниця винаймає будинок відпочинку “Конча-Заспа”. Ще 390 тис грн секретар міськради витратила на оплату навчальних послуг у Великій Британії. 

Казакова володіє знаком товарів та послуг “ДеликатесЬ” та “Монж”. За минулий рік вона заробила близько 380 тис грн. Готівкою вона зберігає 145 тис доларів, на рахунках розміщено ще 35 тис доларів і 87 тис грн. Власного автомобіля у Казакової в декларації не зазначено. 

9

Голова фракції “Наш Край” у міській раді Юрій Гранатуров

 Голова адміністрації Інгульського району Миколаєва та депутат міськради Юрій Гранатуров також відзначився своєю декларацією, адже на нього не зареєстровано жодне рухоме або нерухоме майно. Його дружина Тетяна Гранатурова володіє двома квартирами та двома гаражами у місті. В квартирі на 160 кв.м. зареєстрований та проживає голова фракції “Наш Край”. Їздить Гранатуров на Toyota Landcruiser 120 Prado 2008 року випуску, яка також йому не належить. Автомобіль перебуває у власності його сина. 

Загалом за минулий рік Гранатуров заробив 371 тисячу гривень. Його дружина Тетяна Гранатурова отримала близько 20 тисяч грн пенсії та відсотків від банку. Жодних заощаджень депутат не задекларував. 

10

Голова депутатської групи “ОПЗЖ” Олег Солтис 

Депутат міської ради Олег Солтис – безробітний, але це зовсім не заважає йому володіти криптовалютою та мати чималі заощадження. У Миколаєві з 1996 року депутат володіє квартирою на 69,9 кв.м., а його дружина з 2014 року має рибацький будиночок у місті на 253 кв.м. 

Серед рухомого майна Солтису належить легковий причіп ЛЕВ 1425-283425. В той же час на його дружину Оксану Солтис записано автомобіль TOYOTA LAND CRUISER 4.5 2008 року випуску, HONDA CIVIC 1.8 2012 року, моторний човен “Касатка”, підвісний двигун YAMAHA, а також причіп ПГМФ. Вона є власницею “УКРРОСИМПОРТ”. 

Свої збереження Олег Солтис вкладає у криптовалюту: лайткойн, рипл та стеллар. Через безробіття у 2019 році депутат отримав 1295 грн допомоги від департаменту соцзахисту, також у категорії доходів значиться заборгованість за розпискою від Валерія Багни у розмірі майже 2,7 млн грн. 

Серед заощаджень депутата 50 тис грн та 15 тис євро, у  дружини та сина ще 15 тис доларів. 

11

Голова фракції “Самопоміч” у Миколаївській міськраді Федір Панченко 

У декларації голови фракції “Самопоміч” зазначено, що в 2003 році він придбав за 7,5 тис грн daewoo nexia 1996 року випуску. З 2012 року він володіє TOYOTA PRADO 2005 року. Власну квартиру він придбав у 2012 році. За 67,7 кв.м. він заплатив трохи більше 84 тис грн. 

Крім депутатської діяльності, Федір Панченко володіє 25%  ТОВ “ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ ЕД ЛЕГЕМ”. Також на депутата оформлено міське громадське формування з охорони громадського порядку “Захист та порядок” і міська організація Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”. За рік підприємницька діяльність принесла йому 120 тис грн доходу. 

12

Голова фракції “Європейська Солідарність” у міськраді Олена Кісельова

Миколаївська депутатка задекларувала спільну власність на дві квартири та домоволодіння, а також одноосібно володіє будинком на 63 кв.м. та трьома квартирами у Миколаєві.В цей же час її чоловік має будинок на 172 кв.м у місті, гараж та десять земельних ділянок. 

У 2001 році Кісельова придбала ЗАЗ 110307. Нині це єдине авто зареєстроване на неї. Чоловік у 1997 році придбав вантажівку САЗ 3507, а з 2007 року володіє CHEVROLET AVEO SF69Y, у 2017 міні трактор Файтер та JINMA JM-404.  Очільниця фракції має 100% корпоративних прав на ТОВ “Де Густо” і 50% ТОВ “Новий час”. За минулий рік Кісельова та її чоловік заробили більше 4,1 млн грн. 

13