П’ятниця, 20 Травня, 2022

Початок опалювального сезону, епідеміологічна ситуація і новий транспорт: про що розповів Сєнкевич в ході прямого ефіру 19 жовтня

Градоначальник Миколаєва поділився новинами та відповів на питання городян під час традиційної прямої трансляції в соціальних мережах увечері 19 жовтня, повідомляє mykolaiv-yes.com.ua.

Епідеміологічна ситуація у Миколаєві

Почалася пряма трансляція з теми епідеміологічної ситуації у місті. Мер повідомив, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 у місті стрімко погіршується, проте поки залишається контрольованою і закликав городян дотримуватися усіх превентивних заходів, а також вакцинуватися. Миколаївська область і Миколаїв наближаються до показників червоної зони, в Україні до червоної зони потрапили вже Одеська, Херсонська, Запорізька, Донецька та Дніпропетровська області. Сєнкевич нагадав, що вакцинація не врятує від можливості захворіти, але значно полегшить перебіг хвороби, і знизить ймовірність летального результату. У контексті теми про коронавірус, мер Сєнкевич повідомив, що незабаром знову почнуться перевірки транспорту. У разі порушення правил перевезення пасажирів (відсутність масок), водіїв штрафуватимуть. Мер зазначив, що кампанія вакцинації у місті триває, поліпшується ситуація з вакцинацією в освітніх установах усіх типів.

Старт опалювального сезону

Наступним злободенним питанням став опалювальний сезон. Олександр Сєнкевич нагадав про умови, при яких, як правило, стартує опалювальний сезон у місті: 3 дні середньодобова температура повинна бути на рівні +8. У школах опалення буде подано перед поверненням школярів з осінніх канікул, які почнуться 25-го жовтня, таким чином, коли школярі повернуться за парти, приміщення будуть вже теплими. З опаленням у лікарнях ситуація така: ті установи, які мають можливість запустити опалення самостійно – вже починають подавати тепло. Сєнкевич повідомив, що у майбутньому робота буде спрямована на те, щоб перевести установи, де це можливо, на окремі проекти теплопостачання. Мер анонсував брифінг керівника «Миколаївоблтеплоенерго» Миколи Логвінова з питань опалення у місті – 20 жовтня о 10:30.

Курйози у Миколаєві

Олександр Сєнкевич розповів, що у місті з’явився новий сервіс – прокат самокатів. Під час розповіді, мер, посилаючись на рейтинг журналу «Фокус», у якому Миколаїв назвали «кримінальною столицею», повідомив, що 2 нових самокати вже стали об’єктом інтересу місцевих «бабусь». Одна старенька намагалася забрати самокат, однак у неї нічого не вийшло, а інша була більш винахідлива і привезла з собою візок, на який і закинула самокат сервісу. Мер закликав городян не виправдовувати звання «кримінальної столиці» і повідомляти до поліції про подібні та інші випадки правопорушень.

Закінчився ефір відповідями на питання городян: миколаївців цікавив стан доріг і бордюрів та строки виконання ремонтних робіт, терміни старту опалювального сезону у місті, проблема вивезення сміття, транспортна проблема тощо.