Середа, 25 Травня, 2022

Екс-голову Миколаївської облради Москаленко викликають на допит у справі про замінування

Вчора, 9 грудня, відбулася перша сесія новообраної Миколаївської обласної ради. На урочистому зібранні депутати обрали нового голову, якою стала депутат від партії “Слуга народу” Ганна Замазєєва, а також заступників. Разом із тим закінчилась каденція депутатів минулого скликання та покинула свою посаду колишня очільниця облради від “Європейської солідарності” Вікторія Москаленко, повідомляє “mykolaiv-yes.com”. 

Під час сесії екс-очільниці області вручили повістку на допит 

Крім обрання нового керівництва, перша сесія облради нового скликання відзначилась ще однією резонансною подією – Вікторії Москаленко прийшли вручати повістку на допит. Все сталося, коли депутатка пішла збирати речі, щоб звільнити кабінет для нової голови облради. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомила сама Вікторія Москаленко та зізналась, що почувається знервовано, адже не очікувала такого збігу обставин. 

Слідчий пояснив, що викликає Вікторію Москаленко на допит у якості свідка по справі №12020150020002694 від 26.08.2020 року, вона стосується замінування. Зустріч із правоохоронцями повинна відбутися 14 грудня. Колишня очільниця області дуже бурхливо відреагувала на дане запрошення та назвала його абсурдом. Вона вважає, що по вказаних справам нині відбуваються спроби зробити якісь фальсифікації, тому вона розглядає ці дії, як “політичні репресії” з боку “зеленої” влади. 

“Я це розглядаю просто як політичні репресії”, – заявила Вікторія Москаленко. 

Допит стосуватиметься повідомлення про замінування будівлі обласної ради трирічної давнини 

Судячи з усього, допит, на який викликають Вікторію Москаленко, стосуватиметься подій трирічної давнини. Ще 27 листопада 2017 року у поліцію надійшло повідомлення про замінування будівлі Миколаївської обласної ради. За збігом обставин у цей же день мала відбутися сесія депутатів, в ході якої народні обранці планували розглянути питання перерозподілу бюджетних коштів, а також зміни керівництва облради. Таким чином засідання було зірвано і депутати не змогли зняти Вікторію Москаленко з посади. 

Правоохоронці знайшли псевдо мінера, їм виявився Віталій Федоренко. На той момент він очолював місцевий осередок організації “Соціал-національна асамблея”. Проте він є лише виконавцем справи, тож правоохоронці мають намір знайти замовника  цього мінування. Деякі депутати, серед яких і Ясинський, неодноразово заявляли, що мінування “замовила” саме голова обласної ради минулого скликання. 

Нагадаємо, що головування у обласній раді Вікторії Москаленко ознаменувалося численними скандалами. Депутати неодноразово намагались зняти її з посади, але все було марно, то голосів не вистачало, то політичної волі. Під час виборів нового президента країни Вікторія Москаленко почала відкрито демонструвати свою відданість Петру Порошенко та різко негативно висловлювалась проти Володимира Зеленського, навіть  називала його малоросом. Що їй і пригадали під час першого візиту Зеленського до Миколаєва після перемоги на виборах. Проте попри всі політичні скандали та відкриті кримінальні провадження, їй вдалося втриматись на посаді аж до місцевих виборів.