Четвер, 30 Червня, 2022

Очільник “Нашого Краю” Юрій Кормишкін заявив, що готовий реалізувати всі проекти у Миколаївській інфекційці, що згорнув Вадатурський

Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань має всі шанси перетворитися на один з найкраще забезпечених лікувальних закладів в Україні. Поштовхом для його розвитку стала епідемія коронавірусу в Україні, а до цього лікарня перебувала у вкрай занедбаному стані, адже тут не було ні обладнання, ні елементарних умов для прийому хворих. Змінити цю ситуацію взявся місцевий мільйонер та очільник “Нібулону” Олексій Вадатурський, який на початку карантину вирішив самоізолюватися саме в інфекційній лікарні. Зрештою він був настільки вражений ситуацією, що вирішив не направляти кошти у благодійні фонди, а переобладнати інфекційку самостійно, розповідає “mykolaiv-yes.com.ua“.

Як Вадатурський допомагав інфекційній лікарні та чому відмовився надалі співпрацювати з головним лікарем Світланою Федоровою

За останні пів року обласна інфекційна лікарня змінилася до невпізнаваності. З території було вивезено близько 850 тонн сміття, три вантажівки шприців, які не утилізували, а також проведено внутрішні та зовнішні ремонтні роботи. На території нарешті з’явилося освітлення, повністю переобладнано харчоблок, а також проведено ремонт “під ключ” відділення №5. Над будівлею змінили дах, вікна, підлогу, створили 26 точок подачі кисню, встановлено 31 точку екстреного виклику персоналу, придбано меблі та необхідні прилади. Лише на п’яте інфекційне відділення було витрачено 15 млн грн, а загалом на всю лікарню Вадатурський за пів року витратив 70 млн грн. 

Проте дане відділення стало останнім проектом, який генеральний директор “Нібулону” реалізував у інфекційній лікарні. Про це він заявив після гучного скандалу з політичною силою “Наш Край”, від якої несподівано вирішила балотуватися у депутати Миколаївської обласної ради Світлана Федорова. Перед завершенням робіт у відділенні №5, в ПП “Наш Край” оприлюднили офіційну заяву, в якій звинуватили Вадатурського у тиску на головного лікаря та заявили, що громадськості “не потрібні подачки олігархів”. Сам меценат будь-який тиск заперечив та заявив, що навпаки хотів налагодити відносини між Федоровою та керівниками управління охорони здоров’я міста та області, яких вона багато разів звинувачувала у відсутності фінансування. Також очільник “Нібулону” заявив, що не хоче, щоб на його роботі “піарились” політичні сили, яких він не підтримує, тому згортає всі раніше задумані проекти у лікарні. 

Після завершення робіт у відділенні №5, Вадатурський продемонстрував результати громадськості та запропонував політичній силі “Наш Край” показати на ділі, як вони опікуються медициною та профінансувати інші заплановані проекти. 

Кормишкін погодився профінансувати реалізацію решти запланованих проектів у інфекційній лікарні 

Очільник політичної партії “Наш Край” – депутат обласної ради, аграрій та гендиректор групи компаній “ПАЕК” Юрій Кормишкін також відреагував на цю пропозицію. Він подякував Вадатурському за вже пророблену роботу по відновленню нормального функціонування медичного закладу та створені проекти. Кормишкін готовий прийняти проектно-кошторисну документацію для ремонту реанімаційного відділення  та відділення №3 з усіма дозвільними документами.

“З усією відповідальністю заявляю, що готовий прийняти вашу пропозицію по акту прийому-передачі, прийняти проектно-кошторисну документацію з дозвільними документами на подальший ремонт реанімаційного відділення лікарні, щоб завершити почату Вами благу справу. А також проектно-кошторисну документацію по ремонту третього відділення, так як у тих цифрах, якими ви апелюєте, закладено не лише ремонт приміщень, а левова частина – вартість проектно-кошторисної документації, яку ви не передали головному лікарю. І тримаєте у себе”, – заявив Юрій Кормишкін. 

Також політик додав, що готовий 6 жовтня разом з підрядниками прийняти прийняти всі вищевказані документи для проведення відповідних ремонтних робіт.