Понеділок, 27 Червня, 2022

Збитки від карантину: у Миколаєві бюджет недоотримав майже 43 млн грн

 

Всеукраїнський карантин негативно вплинув на матеріальне становище не лише людей, а й всіх населених пунктів. Якщо так піде і далі, то в бюджеті Миколаєва не буде коштів на реалізацію будь-яких проектів розвитку. Лише за два місяці карантину місто не отримало майже 43 млн грн. Це гроші, які надходять від сплати оренди землі та майна, а також надання різноманітних адміністративних послуг. Відповідну інформацію оприлюднив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Лише податку на дохід фізичних осіб підприємців Миколаїв недоотримав більше 23 млн грн. Щоб підтримати підприємців, які припинили свою діяльність на час карантину, міська рада прийняла рішення звільнити миколаївців  від сплати за оренду приміщень. Таке рішення коштувало бюджету майже 2 млн грн. За оренду землі ще 16,8 млн грн, а надання адмінпослуг – 2,1 млн грн. 

Зважаючи на це, міська влада переносить фінансування всіх об’єктів будівництва та ремонту на останній квартал року. Тривають лише планові роботи, які є можливість завершити. Таким чином місто планує з найменшими втратами вийти з фінансової кризи, спричиненою поширення інфікування коронавірусом. Сєнкевич додав, що Миколаїв переходить на режим “ручного керування” містом. Всі питання будуть вирішуватись на “бюджетних нарадах” двічі на місяць. 

Станом на 13 травня, у Миколаєві та області зафіксовано вже 228 випадків інфікування. З них три за останню добу у обласному центрі. Таким чином Миколаїв увійшов в число міст та районів з найвищим рівнем захворюваності – 40 осіб. З них лише за останній тиждень 29 осіб, коли  за півтори місяці напередодні  11 осіб.  В той же час у Доманівському районі – 54 хворих, Вознесенському – 41, Новоодеському – 37. За весь період з підтвердженим діагнозом COVID-19 померло 5 осіб, один чоловік від проблем з серцем. В той же час вилікувались вже 65 людей.