Вівторок, 24 Травня, 2022

Всі “поклали” на карантин, – Сєнкевич насварив миколаївців, які, попри заборони, пішли святкувати 9 травня

У Миколаєві стрімко збільшилась кількість хворих на коронавірус. Станом на 12 травня, в обласному центрі інфіковано вже 37 осіб. Серед них люди, які порушували карантин, подорожували Україною та їх контактні особи. Зважаючи на це, мер міста Олександр Сєнкевич дуже гостро відреагував на активність миколаївців 9 травня. Він вважає, що городяни просто “поклали” на карантин. Про це Сєнкевич повідомив під час щоденної онлайн трансляції. Далі на mykolaiv-yes.

Мер Миколаєва радий, що городяни пам’ятають своїх дідів та пишаються історією, але в умовах всеукраїнського карантину абсолютно недопустимо ігнорувати соціальну дистанцію, пересуватись містом без засобів індивідуального захисту та вступати в конфлікт з правоохоронними органами. 

“Відверто кажучи, всі “поклали” на карантин під час 9 травня. Не дивлячись на те, що в нас були заборони щодо масових скупчень, люди прийшли. Тут є гарні новини та погані. Гарні новини: Миколаїв довів, що він пишається своєю історією, історією своїх батьків, своїх дідусів, які брали участь у Другій світовій війні і принесли Європі мир та перемогу над нацизмом. З іншого боку, не дотримуючись відстаней, деякі люди не одягали маски, іноді навіть кидалися на поліцію. Скажімо так, поводили себе дуже погано”, – заявив мер міста. 

Сєнкевич додав, що така поведінка може призвести до збільшення кількості хворих на коронавірус, адже лише за вихідні виявили ще сімох інфікованих. 

“Я не впевнений, що в нас після цих свят не буде збільшення захворювань на коронавірус. Взагалі, за всі вихідні маємо +7 випадків захворювань. В місті Миколаєві за весь час карантину захворіло 37 людей”, – додав мер міста. 

Динаміка захворюваності в обласному центрі невтішна, адже за останні півтора тижні у місті захворіло вдвічі більше людей, ніж за весь період карантину. Хворі протягом карантину не припинили подорожувати та привезли COVID-19 з інших районів Миколаївщини та міста Рівного. Як наслідок, захворіли і їх контактні особи. 

“Дуже важлива інформація, що 11 людей захворіло за весь час, за півтора місяці, а інші 26 – це люди, які захворіли за тиждень до сьогоднішнього дня. Про що це каже? Це каже про дві речі, що, по-перше, люди, які захворіли виїжджали та приїжджали, тобто привезли нам цей вірус. По-друге, всі ці люди, з якими вони контактували, вони теж захворіли. Якщо б ми всі з вами дотримувались карантину весь цей час, то в нас на Миколаївщині вже нікого не було б”, – заявив Сєнкевич. 

Варто зазначити, що українці втомилися від карантину, тому на Великдень, Першотравень та День пам’яті масово порушували умови самоізоляції. Як наслідок, отримали збільшення кількості хворих. З 12  травня вступило в силу послаблення карантинних заходів. У Миколаєві відновили свою роботу ринки, заклади громадського харчування, які працюють на виніс, музеї та бібліотеки. Місцева влада вже підготувала документи, щоб надати дозвіл кафе та ресторанам розміщувати гостей на відкритих майданчиках. Пересування в громадському транспорті досі відбувається по пропускам.