Понеділок, 23 Травня, 2022

Ми прийдемо по вас: мер Миколаєва назвав орендодавців, що вимагають плати в карантин, негідниками та мародерами

Вже від завтра, 1 травня, у Миколаєві поновлять свою роботу продовольчі ринки. Відповідне рішення, з урахуванням правил, що розробили в Міністерстві охорони здоров’я, ухвалили в Кабінеті Міністрів. Коли поновлять свою роботу ринки непродовольчих та будівельних товарів поки під питанням. Миколаївська міська рада чекає на роз’яснення прийнятих рішень та послаблення умов карантину. Далі на mykolaiv-yes.

Поки одна частина торговців радіє, що нарешті зможе вийти на роботу та забезпечити свої сім’ї, інші працівники потерпають від свавілля орендодавців, які вимагають сплати за торгові площі, навіть, якщо ті не працюють та не приносять прибутку. Нещодавно на цьому підгрунті розгорівся скандал на ринку “Колос”. Керівництво поставило орендарів перед фактом: або вони сплачують рахунки, або по завершенню карантину не можуть поновити роботу. 

В ході щоденного онлайн включення, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, в черговий раз, закликав власників нерухомості піти на зустріч орендарям та не наживатися на кризі. Він назвав таку поведінку мародерством та пообіцяв, що влада з цим боротиметься. Зауважимо, що у Миколаєві відмінили орендну плату за користування комунальним майном тим підприємствам та установам, що були вимушені припинити свою діяльність на час карантину. 

“В нас ще люди є, які намагаються продовжувати заробляти на кризі. Я маю на увазі деяких орендодавців, про яких я сьогодні почув. Вони на своїх людях під час кризи, під час біди, яка є в країні, намагаються наживатися. Стягують повну орендну плату з людей, які не працюють. Друзі, це мародерство. Ми будемо з цим боротися. Впевнений, я і міська рада будемо вас наказувати всіма можливими способами. Увійдіть в становище людей, коли у всіх немає прибутків, не треба наживатися”, – заявив мер Миколаєва.

Олександр Сєнкевич запропонував орендодавцям зробити перерахунок та знизити орендну плату на час кризи, інакше місцева влада “прийде по них”. 

“Всі ми повинні зрозуміти, що треба бути людьми, в першу чергу. Треба розуміти, якщо всім сьогодні погано, то це означає всім, а не комусь добре, а іншим погано. Будемо боротися з цими негідниками, які продовжують наживатися на людях. Робіть перерозрахунки, робіть зниження плати. Розраховуйте, що на  ті гроші, які ви вже зняли, буде перерахунок до кінця року. Домовляйтеся зі своїми орендаторами, бо ми прийдемо по вас”, – додав Сєнкевич. 

Нагадаємо, що 29 квітня, близько двох сотень підприємців влаштували автопробіг, а потім пікет за поновлення роботи ринків та інших закладів міста. Щоб не наражати одне одного на небезпеку, вони витримали відстань у півтора метри одне від одного та були у засобах індивідуального захисту. Представникам малого бізнесу вдалось поспілкуватися з міським головою, який повідомив, що прекрасно їх розуміє, але подібні рішення про послаблення карантину та поновлення роботи об’єктів приймаються на рівні державної влади.