Середа, 25 Травня, 2022

Голова Миколаївської облради заявила про підроблені списки кандидатів в депутати та тиск на комісію, що не реєструє ОПЗЖ на виборах

У списках на виборах до Миколаївської міської та обласної ради може не виявитись політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. Територіальні виборчі комісії міста та області досі не зареєстрували відповідні списки кандидатів у депутатів. Останнє засідання з цього питання закінчилося сьогодні в 00:00Ю, розповідає “mykolaiv-yes.com.ua“.

Члени територіальних виборчих комісій виявили у наданих партіями документах численні порушення та невідповідності. Крім технічних помилок також було подано список кандидатів, що значно відрізнявся від затвердженого на конференції політичної сили. Ще 27 вересня всі документи було повернуто на доопрацювання, але у членів комісії знов виникли питання стосовно прізвищ, які відрізняються від раніше озвучених. У підсумку обласна територіальна виборча комісія декілька разів ставила питання про відмову у реєстрації партії на виборах, але для затвердження рішення не вистачило голосів. Зрештою, засідання закрили, а ОПЗЖ нині не зареєстровані, але їм також і не відмовлено. 

Інформацію щодо реєстрації “Опозиційної платформи  – За життя” також надала голова Миколаївської облради та депутат від партії “Європейська Солідарність” Вікторія Москаленко. Вона звинуватила ОПЗЖ у порушенні Виборчого Кодексу та повідомила про фальшування списків кандидатів у депутати. 

“Фактично відбулася підробка і заміна списків кандидатів в депутати. Ці списки, які подані головою партії “Опозиційна платформа – За життя”, на розгляд Миколаївської обласної виборчої комісії, не були затверджені конференцією партії”, – заявила Вікторія Москаленко. 

Так як голова облради нині є офіційно зареєстрованим кандидатом у депутати від політичної партії “Європейська Солідарність”, вона направила до територіальної виборчої комісії відповідну скаргу. Вікторія Москаленко заявила, що є записи відео на яких озвучено затверджені конференцією списки кандидатів, але вони не збігаються з тими, що подають до ТВК. 

“Я написала відповідну скаргу, як суб’єкт виборчого процесу, як зареєстрований кандидат в депутати від партії “Європейська Солідарність” про те, що відбувається порушення норм Виборчого кодексу. Відповідно до статті 219 Виборчого Кодексу України, висування кандидатів у депутати здійснюється виключно на конференції. Ми з вами всі були свідками конференції ОПЗЖ, є відео конференції і ми знаємо з вами особисто тих, хто у виборчому процесі і є активним, знають який був список оголошений. Після цього відбулася заміна списків”, – додала Вікторія Москаленко. 

Крім цього кандидатка в депутати заявила, що протягом усього періоду, поки  ОПЗЖ намагаються зареєструватись на виборах, у обласній ТВК незаконно знаходяться депутати міської ради Олександр Ясинський та Олег Солтис. Москаленко зазначила це у відповідній скарзі та заявила, що на членів ТВК йде тиск та погрози по телефону.  В свою чергу Ясинський заявив, що їх політичну силу не реєструють через партію “Слуга народу”, яка “бояться конкуренції”.