Субота, 28 Травня, 2022

Як вигідно купувати товари на електронних торгах?

В Україні набирає популярності купівля товарів, послуг, робіт на електронних платформах. Такі аукціони ще називають «тендерами». Державний замовник вигідно купує необхідну продукцію. А бізнес отримує шанс знайти постійного замовника завдяки своїй продукції та перевагам. Державні підприємства шукають на тендерах відповідальних виконавців. Антикорупційні схеми роблять інтернет-ресурси надійними, вселяють довіру.

Згідно з законом, державні підприємства повинні робити великі закупівлі тільки на торгах. Майданчики, які використовуються для цього, пройшли перевірку державними органами. Найпопулярніша система — Prozorro, яка акредитує інші вебсайти з торгами.

1 крок. Подача пропозиції на аукціон

Замовник реєструється на майданчику, відсилає електронний підпис. Далі йому потрібно сформулювати пропозицію, надати всі необхідні дані, вказати максимальну суму замовлення. Потім замовник оголошує початок торгів. 

Що повинно бути вказано у заяві:

  • прописані докладно умови до продукції, праці, послуги;
  • умови для постачальників товару/роботи/послуг;
  • інформація, завдяки яким критеріям та способам буде оцінена пропозиція, обрано переможця;
  • термін, за який потрібно подати заявку постачальникам;
  • вимоги до пропозицій потенційних виконавців.

Недотримання правил позначиться на рейтингу замовника.

2 крок. Проведення торгів

У вибраний день та час система автоматично виведе всі запропоновані ціни та відсортує від низьких до високих. Торги складаються з трьох етапів. Кожен учасник на відповідному етапі занижує вартість настільки, наскільки може або хоче. Черговість пропозицій визначена заздалегідь системою. Зниження робиться не яке заманеться, а те, що буде більше мінімального кроку торгу. Це завжди прописується в умовах аукціону.

Як постачальники можуть стежити за аукціоном:

  • динаміка цін, які були запропоновані;
  • який учасник переходить на наступний етап.

Коли розпочинається новий етап, за стартовий лот береться остання найдорожча пропозиція.

3 крок. Аналіз пропозицій учасників та визначення переможця у торгах

Третій етап торгів закінчено. Prozorro показує всім пропозиції учасників: користувачі бачать вартість, умови виконання робіт, інформацію про постачальників. Згідно з правилами аукціону, головна умова, за якою визначається переможець, — низька ціна. Бо економічна вигода — основний запит державних замовників. Якщо покупця все влаштовує, він підписує договір з переможцем. При цьому не розглядаючи інші заявки.

Аукціон завершується, замовник купує послугу чи продукцію. Постачальник отримує майбутнього постійного покупця, якщо все влаштує обидві сторони.

У випадку, коли замовника не влаштовує постачальник з будь-яких причин, він продовжує розглядати пропозиції. Аукціон продовжується до того часу, поки не оберуть переможця. Якщо пропозицій немає, замовника не влаштовує жоден кандидат, торги скасовуються.

Аукціони дають шанс малому і середньому бізнесу розвиватися. А великому — купувати товари по нижчій вартості. Бажаєте спробувати? Переходьте за посиланням і https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-electric-power/ почніть брати участь в торгах сьогодні.