Субота, 13 Серпня, 2022

“Ми з України!”: як керівники області та міста підтримують зв’язок із населенням

У непростий для всіх українців та миколаївців час, усім нам дуже важливо оперативно отримувати актуальну інформацію про події, що відбуваються у країні, місті, області. Це дозволяє не просто бути в курсі того, чи безпечна ситуація в місті, бути поінформованими про потенційні загрози, знати за яким графіком працює громадський транспорт, де та за яким графіком працюють аптеки, магазини та інше, а й отримати моральну підтримку. Керівники Миколаєва та Миколаївської області активно спілкуються з жителями міста та області за допомогою різних каналів, повідомляючи необхідну інформацію. Детальніше на mykolaiv-yes.

Як спілкується із містянами мер?

У воєнний час мер міста Олександр Сєнкевич намагається тримати зв’язок з городянами наскільки це можливо. Каналами зв’язку виступають його сторінки у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм, а також канал у месенджері Телеграм.

На Телеграм-каналі мера Сєнкевича «Cєнкевич Online» регулярно з’являється інформація про:

  • повітряні тривоги та їх відбої;
  • стан мостів (розведені/зведені), доступність різних мікрорайонів міста;
  • режим роботи комунальних підприємств, наприклад «Миколаївводоканал» та «Миколаївкомунтранс», а також підприємства «Миколаївобенерго»;
  • графік роботи та маршрути (зі змінами) міського електротранспорту;
  • графік та режим комендантської години у Миколаєві;
  • майбутні ефіри для городян у соцмережах.

У соцмережах Фейсбук та Інстаграм прямі ефіри міського голови проходять практично щодня, а іноді й по 2 рази на день. Середня тривалість прямого ефіру Сенкевича – 20-30 хвилин. Схема проведення прямих ефірів не змінилася і у воєнний час: першу частину ефіру мер Миколаєва присвячує підбиттю підсумків дня, ночі або певного періоду часу, робить оголошення, друга ж – присвячена відповідям на запитання миколаївців. У більшості випадків, жителі міста та області цікавляться питаннями гуманітарного характеру (де купити ті чи інші продукти чи ліки), а також термінами відновлення подачі світла, цікавляться як справи в Миколаївському зоопарку та ін.

У лихоліття не обходиться і без гумору. Миколаївський сегмент мережі вже облетів скріншот одного з ефіром мера, де миколаївець просить заборонити робити відбивні, бо «у нього скоро станеться інфаркт», а на одному з останніх ефірів інший миколаївець поцікавився у мера: «Як ви потім лікуєте психологічну травму від таких тупих питань?».

Віталій Кім – герой нових мемів

Другим важливим та читаним джерелом інформації є канали голови Миколаївської облдержадміністрації – Віталія Кіма. Він тримає зв’язок із миколаївцями та жителями області через сторінку у соцмережі Фейсбук, а також Телеграм-канал «Віталій Кім / Миколаївська ОДА».

Голова ОДА намагається максимально часто виходити на зв’язок, інформувати про ситуацію у місті та області, піднімати бойовий дух, у тому числі й пересічних містян. Свої відеозвернення голова ОДА починає з фрази «Добрий день/Доброї ночі, ми з України!», однак є у нього та інші фірмові фрази. Від Віталія Кіма жителі міста та області можуть дізнатися та побачити:

  • підсумки дня/ночі/періоду часу;
  • відео та фото підбитої або захопленої техніки, фото полонених та відео їх допитів;
  • вилучені у ворога документи з інформацією про кількість та дані про рядовий склад ворожих військ та багато чого іншого.

Варто відзначити досить неформальний стиль ведення Телеграм-каналу Миколаївської ОДА. Віталій Кім у своїх зверненнях користується метафорами, порівняннями, багато жартує, дає рекомендації щодо оборони міста городянам та розповідає про досвід спілкування з ворогом у гумористичному ключі. Мабуть, саме через такий стиль, Віталій Кім останнім часом став улюбленим героєм безлічі відеороликів з нарізкою його коронних фраз, фото-мемів та ін. Народна творчість з образом Віталія Кіма поступово починає розлітатися всією Україною. Очевидно, не лише миколаївцям, а й усім українцям імпонує стиль подання інформації голови Миколаївської ОДА.

.