П’ятниця, 27 Травня, 2022

Заробили грошей: миколаївський нардеп вважає абсолютно нормальним залучати пожежників для розклейки агітації “Слуги народу”

До місцевих виборів, які відбудуться у жовтні 2020 року, залишилось не так багато часу, тож практично всі рекламні площі займає політична реклама. У Миколаєві на білбордах можна побачити заклики “Зробити Миколаїв великим знову” від сина колишнього мера Володимира Чайки – Владислава Чайки, нардепів  минулих скликань Артема Ільюка, Олександра Жолобецького та інших. Крім цього в області чимало реклами політичних партій. Днями у черговий скандал з агітацією потрапили “Слуги народу”. На своєму каналі у соціальній мережі Олег Деренюга розмістив відео, як у Казанківському районі області білборди з рекламою провладної партії клеїли пожежники. Все це відбувалося напередодні запланованого візиту Президента України Володимира Зеленського, пише mykolaiv-yes.com.ua

Дане фото наробило чимало шуму, адже пожежна машина з драбиною повинна використовуватись для порятунку людей та ліквідації загорянь, але аж ніяк для розклейки політичної агітації. Проте думки громадськості та  миколаївського народного депутата від “Слуги народу” по 130-му округу Ігоря Негулевського дуже різняться. Народний обранець заявив, що поклейка білбордів – це один із видів заробітку пожежників у районах і робиться це офіційно. Негулевський впевнений, що у цьому конкретному випадку “Слуга народу” заключила офіційний договір на надання послуг з поклейки агітації з пожежною частиною. А зроблено це було через невеликий вибір підрядних організацій, які можуть надавати подібні послуги. 

“Нічого поганого у діях пожежників немає, вони заробили грошей для держави надавши послуги, які вони мають право надавати”, – заявив на своїй сторінці у соціальній мережі Ігор Негулевський. 

Миколаївці засумнівалися, чи можуть пожежники таким чином “заробляти гроші для держави” або все-таки вони повинні рятувати людей та ліквідовувати осередки загоряння. Наявність або відсутність дозволу на таку діяльність можна легко перевірити у Єдиному державному реєстрі. У реєстрі 17 державна пожежно-рятувальна  частина ГУ ДСНС у Миколаївській області, що знаходиться у смт Казанка позначена як неприбуткова організація, що має дозвіл працювати по КВЕД 84.25 – Діяльність пожежних служб. 

Цей клас включає лише боротьбу з пожежами та надання протипожежного захисту. Жодних відомостей про можливість використання пожежного транспорту для надання послуг з поклейки політичної агітації у КВЕД немає. На якій підставі службовий транспорт використовували для діяльності не передбаченої статутом не відомо.