Субота, 28 Травня, 2022

Миколаїв вивчатиме естонський досвід з розвитку місцевого самоврядування

25 січня пд час онлайн-зустрічі миколаївці домовились про співпрацю з Естонським центром міжнародного співробітництва. Як повідомляє сайт Миколаївської міської ради, співпраця стосується розвитку місцевого самоврядування, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Миколаїв на онлайн-зустріч представили секретар міської ради Дмитро Фалько, перший заступник міського голови Віталій Луков та інші. Зазначимо, що естонська делегацію вже побувала у Миколаєві. Сталось це влітку минулого року.  Саме тоді обговорили напрямки майбутньої співпраці. Експерт з місцевого самоврядування Андо Ківіберг тоді побачив в Миколаєві місто з великими перспективами. А саме знайомство з обласним центром назвав дуже цікавим. 

А ось за словами програмного директора Естонського центру Тііни Ілсен співпраця з Україною є пріоритетним напрямком для її держави. Тому для України було розроблено декілька програм. Одна з них стосується місцевого самоврядування. Вона передбачає зміну “радянського” бачення роботи органів місцевого самоврядування на більш прогресивний і сучасний. Крім того, це додасть прозорості роботі місцевих рад. 

Перший віце-мер Віталій Луков запевнив, що Миколаїв готовий переймати сучасний досвід естонських колег. А Дмитро Фалько назвав напрямки, які найбільше цікавлять наше місто. Одним з найпершим у списку є робота громадського транспорту. Також цікавлять смарттехнології в управлінні містом. Крім того, Миколаїв, де розташовані кілька портів,  цікавить, як в Естонії живуть і розвиваються портов міста. 

Також онлайн обговорили стратегію розвитку місцевого самоврядування, яку зараз розробляють в Миколаєві. Її і повинен доповнити та вдосконалити отриманий естонський досвід. 

А невдовзі вже миколаївська делегація відвідає Естонію. В планах побувати у Нарві, Таллінні та ще в кількох містах.