Понеділок, 23 Травня, 2022

Три квартири, вантажівка МАЗ та майже мільйон зарплати: що задекларувала голова Миколаївської облради

 

Миколаївські чиновники та держслужбовці почали активно подавати декларації про свої доходи. Відповідні відомості внесла і голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко. Цю інформацію розміщено у єдиному державному реєстрі декларацій. Виявилось, що очільниця області повністю або частково володіє трьома квартирами, вантажним автомобілем з причепом, задекларувала майже мільйон гривень зарплати, але при цьому не має жодних фінансових накопичень. Далі більш детально про все задеклароване майно. Далі на mykolaiv-yes.

Москаленко задекларувала право власності на три квартири

Виявилось, що у Миколаєві Вікторія Москаленко володіє одразу двома квартирами. Житло на 95,8 кв.м. вона придбала ще  2007 році, а в 2019 році сестра подарувала їй ще одну квартиру на 54,1 кв.м. При цьому оголошена вартість подарунка у  вигляді нерухомості у декларації трохи більша за 77 тисяч гривень. Зауважимо, що в середньому один квадратний метр нерухомості у Миколаєві продають за 15 тисяч гривень, тож яким чином квартиру у 54,1 кв.м. оцінили так дешево не зрозуміло. 

Під час одного з прямих ефірів, голова облради додала, що нерухомість перебувала у власності її родини вже давно, а після народження доньки на сімейній нараді було вирішено, що квартиру перепишуть на неї. Вікторія Москаленко, навіть, показала її, адже проживає у подарованій квартирі разом з чоловіком та донькою. Чиновниця поскаржилась, що у двокімнатній квартирі їм тіснувато, проте нині вони мешкають так. Чому в такому випадку Вікторія Москаленко не проживає у квартирі на 95,8 кв.м. у Миколаєві, якою володіє з 2007 року, вона не пояснила. 

1

Крім того, чиновниця має частку у 20% у квартирі на 90,8 кв. м. у Мішково-Погорілове. Також співвласниками нерухомості є її найближчі родичі. В цій же квартирі зареєстровано місце проживання Вікторії Москаленко, хоча фактичним місцем проживання вона вказала Миколаїв. 

Рухоме майно

Серед рухомого майна у власності голови облради вантажівка МАЗ 5432, яку вона придбала у 2009 році за 25 тисяч гривень. А також напівпричіп фургон Ізотерм-Е, придбаний у 2003 році. Особистого легкового транспорту у Москаленко немає. Проте, ще напередодні карантину очільниця області потрапила в скандал, коли хотіла придбати за бюджетний кошт білий кросовер за півмільйона. Тоді її засудили за спробу придбати особисте авто, а Москаленко виправдалась службовою необхідністю та намірами віддати кросовер у користування медикам на час карантину, пов’язаного з коронавірусом. 

Заробітна плата та грошові активи

Всього за 2019 рік Вікторія Москаленко отримала майже 993 тисячі грн заробітної плати, а також 394 грн допомоги від профспілки Миколаївської обласної ради. У цій же категорії задекларовано і подарунок  від сестри у негрошовій формі, який дорівнює оціночній вартості квартири, що перейшла у власність чиновниці у 2019 році. 

При цьому у Москаленко немає жодних грошових активів та накопичень ні в гривнях, ні в валюті чи коштовностях. Жодних банківських зобов’язань у декларації також не зазначено.