Середа, 25 Травня, 2022

Голова облради заявила, що миколаївців готують до здачі тесту на COVID-19 у приватній лабораторії за 2600 грн

У Миколаєві та області від початку введення карантинних заходів на коронавірусну інфекцію захворіло вже більше 160 людей, з них 40 лікарів. На жаль, впоратись з захворюванням не змогло троє людей пенсійного віку, ще шестеро вилікувалися. На даний момент у Миколаєві є вже три апарати для діагностики COVID-19. Новенький аналізатор ланцюгової полімеразної реакції iPonatik більш ніж за мільйон гривень придбала міська рада. Власну апаратуру обласній лабораторії передав керівник “Нібулону” Олексій Вадатурський. Хоч апарати для діагностики в області є, але через дефіцит кадрів, результатів необхідно чекати декілька днів. Далі на mykolaiv-yes.

Голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко вважає, що затягуючи процес діагностики, жителів області поступово готують до платної здачі аналізів у приватній лабораторії “Діла”. Попередньо відомо, що це коштуватиме близько 2600 гривень. В цей же час державні лабораторії роблять цей тест безкоштовно. 

“Через деякий період ми отримаємо аналіз, який буде проводити “Діла” – це приватна лабораторія. Аналіз на коронавірус буде коштуватиме 2600 грн. Я так думаю, що нас попередньо готують до того, що тести на коронавірус можна буде зробити кожному з нас, але (для цього необхідно, – ред) піти в приватну лабораторію і сплатити 2600 грн”, – заявила голова обласної ради. 

Вікторія Москаленко вважає, що далеко не всі миколаївці можуть дозволити собі зробити такий дороговартісний тест. В умовах економічної кризи, яка стала наслідком всеукраїнського карантину, влада має забезпечити людей можливістю зробити  безкоштовний тест, який надає держава, і в стислі терміни, а не затягувати цей процес. 

“Скажіть будь ласка, хто сьогодні може сплатити такі гроші взагалі в умовах тотального карантину, в умовах абсолютної економічної кризи. Я вже не кажу за тих людей, які завжди були, скажімо так, в тих умовах: пенсіонери, соціально незахищені верстви населення, яким потрібно і так допомагати пільгами”, – додала Москаленко. 

Саме тому депутати Миколаївської облради хочуть придбати ще один апарат на область. Ще на етапі виділення грошей в рамках програми боротьби з коронавірусом з обласного бюджету дана пропозиція вже звучала, проте тоді  було заявлено, що у лабораторному центрі немає вірусологів, які б проводили аналіз на COVID-19, а також місця для аналізатора. 

“Сьогодні я вам зазначу позицію депутатів, що ми готові закупити за обласні кошти, це ваші кошти, кошти платників податків,  аналізатор, ті інструменти, які необхідно для проведення аналізу, щоб кожен з вас був забезпечений проведенням такого тесту безоплатно. Ми підходимо до того, що нас плавно готують, щоб ми пішли і сплатили у приватній лабораторії… Ми вже виділяли гроші на лабораторію. Нам сказали, що її немає де розмістити, що необхідні вірусологи і т.д. Але це ваша робота і ми будемо на тому наполягати, щоб лабораторний центр, це державна установа, робив свою роботу, а не жалівся, що в їх штаті немає вірусолога. А хто винен в тому, що немає вірусолога?”, – Вікторія Москаленко вважає, що лабораторний центр має вирішити проблему з кадрами та забезпечити населення правом на безкоштовне тестування. 

Варто зазначити, що до появи безкоштовних швидких та ПЛР тестів на коронавірус у Миколаївській області про можливість зробити тест платно вже заявляв приватний медичний центр Валео, але тоді тести “застрягли” на митниці.