П’ятниця, 20 Травня, 2022

Голова Миколаївської ОДА часів Януковича Круглов балотується в мери Миколаєва від “Нашого краю”

Старожили миколаївської політики повертаються до гонки за владу у місті. Цього разу за мерське крісло вирішив боротися 70-річний голова Миколаївської обласної державної адміністрації часів президентства Віктора Януковича, який втік до Ростова, – Микола Круглов. Він став офіційним кандидатом на посаду від партії “Наш Край”, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Нардеп, міністр, голова ОДА, 14 років в “Партії регіонів”: що відомо про політичну кар’єру Миколи Круглова 

Микола Круглов – справжній старожил миколаївського політикума. Свою кар’єру в цій сфері він почав у 1985 році з посади інструктора відділу пропаганди та агітації Ленінського райкому КПУ. До цього він рік пропрацював механіком судів у Маріуполі. Потім був конструктором та інженером на ПКБ “Електрогідравліка”, займав різні посади у філіалі інституту “Укрколгосппроект”. 

З 1987 року Круглов почав будувати політичну кар’єру у Миколаївському облвиконкомі, міськвиконкомі та ОДА. Вже за сім років він став виконуючим обов’язки, а згодом головою Миколаївської ОДА. Найвища посада, яку колись обіймав Круглов – Міністр транспорту України протягом трьох місяців у 1997 році. У 2000 році Круглов влаштувався заступником голови податкової області, працював помічником головного податківця України. В цей же час він вступив до лав “Партії регіонів”, яку очолював на Миколаївщині аж до 2014 року. 

За весь період Микола Круглов тричі ставав народним депутатом України 4,5 та 6 скликання. У 2010 році Віктор Янукович призначив відданого однопартійця на посаду голови ОДА. Круглов керував областю протягом чотирьох років, поки в Україні не відбулась зміна влади. За цей час він неодноразово називав себе “єдиним наглядачем” області від президента та тримав у їжакових рукавицях  кримінальних авторитетів та політичних лідерів. У січні 2014 року він покинув посаду.  Євромайдан 2014 року призвів до того, що Віктор Янукович втік до Росії, а всі його однопартійці почали покидати лави “Партії регіонів”. 

Серед них був і Микола Круглов. Політик заявив, що розриває будь-які зв’язки з партією, звинуватив її керівництво у вождизмі та поклав на них всю відповідальність за події у країні. Крім того, Круглов додав, що заявлений раніше курс розвитку було змінено на євроінтеграцію. З того часу миколаївський політик поступово почав пропадати х інформаційного та публічного поля. 

Круглов вирішив йти в мери Миколаєва

Після майже шести років затишшя, Микола Круглов вирішив повернутися у політичне життя Миколаєва. Партія “Наш Край” висунула його кандидатуру на посаду мера Миколаєва. Про це повідомив голова партії на Миколаївщині, депутат облради та аграрій Юрій Кормишкін. Він вважає, що Круглов – саме той управлінець, який потрібен нині місту.

Зауважимо, що нині про свої наміри балотуватися в мери Миколаєва вже заявило чимало кандидатів. Проте політичні аналітики передбачають, що у другому турі за перемогу боротимуться діючий очільник міста Олександр Сєнкевич та кандидатка від “Слуги народу” Тетяна Домбровська.