П’ятниця, 20 Травня, 2022

“Це була спецоперація по зміні губернатора”, – лідер миколаївської «Батьківщини» розповів, чому підтримав Романчука і висунув кандидатом в депутати міськради

Уже цієї неділі миколаївці відправляться на свої виборчі дільниці, щоб проголосувати за новий склад міської ради, а також вибрати мера. Списки кандидатів в депутати вже давно озвучені, але справжньою несподіванкою для городян стане повернення в політику колишнього віце-губернатора Миколи Романчука, якого ще чотири роки тому затримали за підозрою у хабарництві. Йшлося про суму в 90 тисяч доларів. Проте, рішення суду в справі досі не прийнято, Романчук офіційно не визнаний винним.

Тепер колишній директор заводу “Океан” йде другим номером у списку ВО “Батьківщина” в депутати Миколаївської міськради. Журналісту видання “mykolaiv-yes” вдалося поспілкуватися з народним депутатом восьмого скликання і лідером ВО “Батьківщина” на Миколаївщині Вадимом Підберезняком, який розповів, чому підтримав Миколу Романчука і як приймалося рішення про його висунення в депутати.

Підберезняк сам запропонував висунути, підозрюваного в корупції, Романчука в депутати

Лідер ВО “Батьківщина” Вадим Підберезняк повідомив, що знайомий з колишнім директором заводу “Океан” Миколою Романчуком давно. Саме він і запропонував Романчуку повернутися в політику, а членам партії проголосувати за його висунення в депутати міськради.

“Перше, можу сказати, що це було практично моє особисте рішення. Я вдячний, що партійці підтримали мою думку. Ніхто на цей процес не впливав і це була моя особиста ідея. Другий момент. Я Миколу Павловича знаю багато років, ще з тих пір, як він був директором заводу (“Океан”, – ред). Я бував в той час на заводі, бачив всю роботу. Працевлаштовані люди отримували гідні зарплати”, – повідомив лідер “Батьківщини”.

Вадим Підберезняк додав, що  дана ідея у нього з’явилася після спілкування з колишніми підлеглими Романчука. Заводчани досі з теплом згадують про колишнього керівника і шкодують про втрату підприємством колишньої могутності.

“Звідки взагалі з’явилася ця ідея? Я абсолютно випадково почув думку тих людей, які колись працювали при Романчуку на заводі. У той час вони всі були забезпечені заробітною платою, були забезпечені роботою. Працювали професіонали, тобто люди не відчували себе приниженими в плані людському і в плані професійному. Вони були задіяні, вони були потрібні. Зараз багато з них виявилися не потрібні, опинилися за бортом. Багато професіоналів роз’їхалися  хто куди по закордонах працювати, але людям прикро за той потенціал, який був і який розгубили. Разом з тим, на їх пам’яті залишилося (тільки хороше, – ред). Розповідають: “Ось, скільки при Романчуку будувалося кораблів різного типу!”. Я все це чув і у мене промайнула думка, що насправді весь скандал, який був навколо Романчука, він був трохи штучний. Тому, почувши думки людей, я поговорив з Миколою Павловичем. Він якийсь час подумав і погодився”, – додав Підберезняк.

Лідер “Батьківщини” вважає все, що відбувається з Романчуком в 2016 році, було спецоперацією для зміни губернатора Мерікова

Відзначимо, що гучне розслідування, обшуки вдома у Романчука, численні суди тривають уже чотири роки, а рішення досі не прийнято. Лідер миколаївської “Батьківщини” вважає, що все, що відбувалося, було спланованою спецоперацією по зміні губернатора Вадима Мерікова.

“Я можу вам сказати суто мою позицію, те, що показали по телевізору – це була спецоперація по зміні губернатора. Чому? Тому що на сьогоднішній день ми бачимо, фактично немає ні грошей, ні доказів (у справі, – ред), нічого “, – додав політик.

Вадим Підберезняк надав журналістам фотографію того, хто на його думку стоїть за всім, що відбувається. На ній зображений Олексій Савченко, саме він замінив Вадима Мерікова на посаді, коли той все-таки вирішив скласти повноваження після гучного скандалу з Миколою Романчуком.

“Все, що відбувалося і як відбувалося – це якраз відбувалося в дусі цього губернатора (Олексія Савченко, – ред), який професійно все життя тільки ось такими речами, віджиманням, різного роду такими операціями займався”, – акцентував увагу Підберезняк.

Розмови про те, що Вадима Мерікова хочуть змістити з посади нардеп Підберезняк чув у Верховній раді в цей же час.

“Дії були зроблені, перш за все, проти Мерікова. Тоді був Меріков губернатором. Завдання стояло збити Мерікова, звільнити для себе місце і вже перед тим, як це все відбувалося, я знаю, що ходили розмови. У той час я був в парламенті, ходили розмови про те, хто буде, що може будуть заміни і т.д. І ходили деякі чутки. Я про це знав, але як це все вийшло і сталося – це, вибачте, сумно”, – додав народний депутат 8 скликання.

Підберезняк підтвердив, що з висуненням Романчука пішов на іміджевий ризик

Миколаївський політик зазначив, що в ситуації, яка склалася, багато управлінців співчувають Миколі Романчуку, але побоюються висловлювати відкриту підтримку. Підберезняк, в свою чергу, усвідомлюючи іміджевий ризик, вирішив дати підозрюваному віце-губернатору шанс і можливість.

“Я пішов на певний іміджевий ризик, взяв на себе певну частину негативу, але я вважаю, що я чиню правильно, тому що на сьогоднішній день Романчук не звинувачений судом. Негатив з часом розчиниться, а людська совість і відносини залишаться. Тому, я думаю, що потрібно дати шанс і можливість”, – додав політик.

На питання журналіста про те, чи розуміє політик, що дане рішення може негативно відобразитись  на електоральній підтримці партії на виборах, Вадим Підберезняк зазначив, що таким чином політична партія чинить правильно і по-совісті.

“Я вдячний дуже багатьом людям, які є членами партії, за те, що вони просто мені довіряють. Звичайно, основна маса людей може мати негатив, але я свідомо пішов на ці ризики. Для мене завжди питання людяності було №1. Вище, ніж питання грошей, доходу, впливу, втрат, тому людяність на першому місці. Я вважаю, що в даному випадку ми чинимо по совісті і по-людськи. Тому дякую всім тим, хто мене зрозуміє і почує, просто довіриться моєму рішенню. Якщо комусь не подобається і відштовхне, на превеликий жаль, але краще приймати рішення і потім відповідати за свої вчинки, ніж ховатися в кущах і не робити нічого”, – резюмував лідер ВО ” Батьківщина” на Миколаївщині.