Вівторок, 19 Березня, 2024

Як переконатись, що блок живлення працює та де його купити в Миколаєві?

Багато приладів сьогодні живляться від зовнішніх блоків живлення — адаптерів. І як будь-яка техніка, ці прилади іноді перестають працювати без видимої причини. Що робити в такій ситуації?

У цій статті ми розглянемо питання, як перевірити чи справний, куплений в інтернет-магазині, блок живлення і яким способом це найкраще зробити?

Що робити якщо потрібний вам прилад перестав працювати?

Для початку ми рекомендуємо не трясти нещасний адаптер як грушу, а оглянути непрацюючий прилад на предмет візуальних ​​дефектів. Можливо, проблема в несправному шнурі або є сліди від удару (падіння). І тільки якщо нічого схожого огляд не показав, перевіряйте, що видає, наприклад, блок живлення 6v

При цьому неважливо вбудований ваш пристрій чи зовнішній.

Увага! При вимірі напруги живлення, необхідно створити мінімальне навантаження, оскільки покази БП без навантаження можуть сильно відрізнятися.

Як створити додаткове навантаження? Для цієї ролі ідеально підійде звичайна лампа розжарювання на відповідну напругу. 

Параметри напруги, як правило, вказують на самих блоках живлення. Приклад? Візьміть стандартний блок живлення від роутера, який роздає WI FI, – 5.2В 1А. і для створення навантаження під’єднайте лампу 6.3В 0.3А, і заміряйте напруга. Для поверхневої перевірки цього достатньо. Якщо лампа горить —  блок живлення працює. Напруга, що сильно відрізняється від норми, зустрічається нечасто.

Важливо! Лампа розрахована на “великий” ток, може не “запустити” адаптер.

Для такого випадку бажано мати комплект різних ламп для перевірки:

  • комп’ютерних БП більшої і меншої потужності;
  • адаптерів живлення (невеликі лампи на 3,5-6.3В);
  • потужних 12-ти вольтових блоків живлення (автомобільна лампа на 12 В);
  • телевізійних БП (лампа на 220 В).

Що робити, якщо лампочка не горить?

Якщо лампочка не загорілася, перевірте прилад блоком живлення, в справності якого ви впевнені (якщо такий, звичайно, є!). Це допоможе уникнути “розламування” блоку живлення, оскільки більшість з них не розбираються нормальним способом.

Що стосується непрямих ознак несправності, то це може бути свистячий звук з самого блоку живлення або приладу, що від нього працює. Так трапляється, якщо електролітичні конденсатори висохли, чому, до речі, сприяє “намертво” запаяні корпусу.

Аналогічним способом перевіряють і внутрішні блоки живлення. Наприклад, в старих телевізорах лампа на 220 В монтуються замість рядкової розгортки, і її світіння (або не світіння) говорить про робочий/неробочий стан елемента.

Крім того, лампа, що створює додаткове навантаження, підключається й через те, що окремі вбудовані блоки живлення здатні видавати більшу напругу, на яку теоретично здатні.

Де придбати блок живлення в Миколаєві?

Сьогодні такі прилади в широкому асортименті є в будь-яких торгових точках, що спеціалізуються на продажу радіоелектроніки, й купити блок живлення там не складе труднощів. 

Однак, якщо вас цікавить можливість вибору продукції та адекватні ціни, наша порада, звертайтеся в інтернет-магазин Electronoff, де завжди є й те, й друге.

.,.,.,.