П’ятниця, 20 Травня, 2022

Мер Миколаєва заявив Авакову, що озброєні обшуки міськради дискредитують владу

Вчора, 26 серпня, робочий день у Миколаївській міській раді почався з обшуків. Озброєні автоматами правоохоронці з дев’ятої ранку проводили слідчі дії у департаменті містобудування, ЦНАПі, а також юридичному відділі, архітектури і земельних ресурсів. Як виявилося, всі вони були пов’язані з кримінальною справою по зловживанню владою у справі відкритого акціонерного товариства “Альянс інвест Миколаїв”, яке будує багатоповерхівку на вулиці 9-та Слобідська, розповідає “mykolaiv-yes.com.ua“.

Коли обшуки лише стартували, мер міста Олександр Сєнкевич заявив, що правоохоронців знов використовують, як засіб тиску перед місцевими виборами, адже у цій справі всі дозволи було видано законно, а в суді вона просто розвалюється. Крім цього його обурила присутність зброї, наче у міській раді “сидять бандити”. 

Пошук та вилучення необхідних документів тривали до пізньої ночі. Вже о 22:00 Сєнкевич повідомив, що правоохоронці забирають не лише вказані у постанові суду документи, а також оргтехніку. Очільник міста вважає, що залучення спецпризначенців у цьому випадку підриває довіру до всієї правоохоронної системи. І записав відповідне звернення до Арсена Авакова. 

“Ми ці документи вже передали їм раніше, але вони вирішили зробити таке шоу. У Миколаївській міськраді ніхто не знаходиться зі зброєю і так точно тут нікого не потрібно зі зброєю затримувати. Всі документи ми передали, більше того, ми знаходимось у судовій тяганині з прокуратурою по цьому питанню. Думаю, що подібні дії дискредитують інститут поліції, як такий. Можу сказати це як син матері, яка пропрацювала в органах більше 30 років. На це потрібно звернути увагу особисто Арсену Авакову, щоб подібні речі не дискредитували владу сьогодні в Україні”, – заявив Сєнкевич. 

Нагадаємо, що у червні цього року прокуратура Миколаївської області направила до господарського суду позов щодо визнання недійсною угоди продовження оренди землі вартістю більше двох мільйонів гривень на петерині проспекту Центрального та 9-ї Слобідської. Саме на цій ділянці нині “Альянс інвест Миколаїв” і будує багатоповерхівку. Суть претензій правоохоронців зводилась до того, що мер Миколаєва Олександр Сєнкевич продовжив аренду самовільно, хоча це рішення мали приймати депутати колегіально. Нині по цій справі тривають суди.