Четвер, 30 Червня, 2022

Конкурс проектів та розірвання договору оренди: мер Миколаєва розповів, як планують приводити до ладу парк “Юність”

Єдиний великий парк “Юність” в Інгульському районі вже багато років не модернізувався. Тут досі  стоять саморобні лавочки зі зрубу дерева, дитячий майданчик вимагає негайного ремонту. Але при цьому в парку прекрасно себе почувають кафе і різного роду “літники”. Городяни неодноразово зверталися до міської влади, щоб ті звернули увагу на єдине місце відпочинку на весь район, але в Миколаївській міській раді тільки розводять руками. Нещодавно з’ясувалося, що парк “Юність” вже багато років знаходиться в оренді, розповідає “mykolaiv-yes.com.ua“.

Парк орендувала фірма, засновником якої є Владислав Чайка

Відповідний договір оренди з фірмою “Претор” був укладений ще коли місто очолював Володимир Чайка. Нинішній мер Миколаєва Олександр Сєнкевич неодноразово акцентував, що дана фірма пов’язана з сином колишнього градоначальника – Владиславом Чайкою. За інформацією в державному реєстрі ТОВ “Претор” ще в 2002 році заснували Владислав Чайка, Станіслав Савін та Олексій Пелипас.

Нинішній кандидат в мери також цього не заперечує і заявляє, що фірма “Претор” добре стежить за парком.

“Претор” є орендарем парку “Юність”. За той час, що парк знаходиться в оренді, фірмою була максимально облагороджена територія”, – ще в минулому році заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Владислав Чайка, хоча з цим судженням готові погодиться далеко не всі місцеві жителі.

Сенкевич вважає, що орендарям варто відмовитись від парку “Юність” з поваги до городян

З огляду на численні звернення городян з приводу впорядкування парку “Юність”, в коментарях журналісту “mykolaiv-yes.com.ua” мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що хоч він і не є прихильником розірвання договорів, але в даному випадку на місці орендарів відмовився б від парку з поваги до городян. Це дуже велика і перспективна зелена зона, яку необхідно привести в належний вигляд.

“Що стосується парку “Юність”. Я завжди був противником реприватизації або розірвання договорів, але об’єктивно ми бачимо, в якому стані сьогодні парк “Юність”. Об’єктивно мені здається, сьогодні цей парк досить об’ємний в плані того, скільки людей його можуть відвідувати і його потрібно привести в порядок. З огляду на те, що ми взяли на баланс наш спорткомплекс “Заря”, зараз ми також плануємо приводити його в порядок. Було б логічно привести парк “Юність” в порядок. Звичайно, робити ми зараз ні проектів, ні передпроектних робіт не можемо, тому що він знаходиться в оренді. Мені здається, якби я був на місці цих бізнесменів, які його взяли в оренду, я б відмовився від цього (від парку, – ред) просто з поваги до міста”, – повідомив Олександр Сєнкевич.

У майбутньому міська влада розглядає можливість проведення конкурсу проектів на благоустрій парку “Юність”, які буде запропоновано реалізувати орендарю. В іншому випадку Сенкевич вважає, що потрібно шукати можливості для припинення дії договору оренди.

“Більш того, ми можемо зробити якийсь конкурс проектів і запропонувати орендарю виконати це все в натурі. Якщо це вийде, погодиться він, то буде нормально. Якщо , то нані, певно будемо шукати можливість розірвати договір”, – додав міський голова Миколаєва.