П’ятниця, 20 Травня, 2022

Гладіолуси: 7 розкішних видів

Гладіолуси – це красиві квіти, які у більшості людей асоціюються з першим вересня. Насправді гладіолуси – це не обов’язково осінні квіти. Зараз багато сортів і різновидів рослин, які радують своїм цвітінням вже в липні.

Гладіолуси невибагливі в догляді, але вимагають ретельного і уважного збереження цибулин. Сорти, які будуть добре рости в будь-яких погодних умовах, перераховані нижче.

  1. Гладіолус Москва білокам’яна – великі квіти цього сорту, мають білу, кремову або світло-зелене забарвлення, досягають 14 сантиметрів в діаметрі, їхні краї сильно гофровані, що робить їх схожими на мереживо або великих метеликів. Цей сорт був виведений вітчизняними селекціонерами і відрізняється хорошою морозостійкістю.
  2. Хеллоуїн – квіти цього сорту яскраво-жовті, а по краях проходить окантовка насиченого оранжевого кольору. Їх цвітіння припадає на середину літа і триває до кінця вересня. Цей сорт не тільки зробить ваш квітник яскравим і насиченим, а й буде радувати око своїми сонячними кольорами.
  3. Невська екзотика – цей сорт досить незвичайний, так як квіти мають не два, а цілих три кольори. Ніжно-рожевий відтінок плавно переходить в кремовий, а внутрішні пелюстки мають дрібну бахрому салатового або лимонного кольору.
  4. Бризки водоспаду – ця квітка повністю виправдовує свою назву – пелюстки гофровані та дуже великі, що нагадують справжні бризки води. Колір у них ніжно-бузковий, а цвіте ця краса досить мало – в липні.
  5. Вишневе дерево – ця квітка дуже ефектно буде виглядати в яскравих композиціях, відтіняючи їх рябіють в очах фарби. Насиченого, темно-вишневого забарвлення великі квітки з гладкими і зліг гофрованими пелюстками будуть прекрасно контрастувати в загальній світлій гаммі.
  6. Сутінки – дуже великі квіти яскраво-бузкового кольору розпускаються досить пізно і цвітуть близько місяця. Пелюстки сильно гофровані, а самі квіти посаджені дуже щільно, створюючи безперервний ланцюг яскравих фарб.
  7. Вікторія – цей сорт вітчизняної селекції може похвалитися великою кількістю бутонів – цілих 26. Забарвлення квіток нерівномірний. Кремово-білий перемежовується з лимонно-жовтим, самі квітки великі і великі. Цвіте цей сорт досить тривалий час – з липня по вересень.    Отже, тут були зібрані найпрекрасніші і яскраві сорти гладіолусів, дбайливо виведені селекціонерами і радують нас своїм буйством фарб і різноманіттям форм. Всі вони годяться для зрізання, так що спокійно можете прикрасити ними свій букет або іншу квіткову композицію.