П’ятниця, 20 Травня, 2022

Яких губернаторів призначали на Миколаївщині президенти України

Представником президента України в регіонах є голова обласної державної адміністрації. З 1937 року місцевий орган виконавчої влади в регіоні очолювало 26 офіційних голів облвиконкому,  ОДА та виконуючих обов’язки. До моменту отримання Україною статусу незалежної держави головою облвиконкому встигли побувати Онуфрій Солбун, народний комісар торгівлі УРСР Пантелеймон Борисов, комуністичний функціонер Степан Терещенко, український науковець та академік Микола Куліш та багато інших політичних діячів, повідомляє “mykolaiv-yes.com.ua”.

Хто очолював Миколаївську ОДА після проголошення незалежності України

Першим очільником Миколаївського облвиконкому часів незалежності став депутат першого скликання Верховної Ради України Михайло Башкіров. У другому турі з шести претендентів більше 60% голосів мешканців Снігурівського виборчого округу № 292 віддали саме Михайлу Башкірову. В 1993 році вже колишній очільник облвиконкому пішов на підвищення та став генеральним директором Державного кооперативного виробничого об’єднання «Насіння України» Мінагропрому України. У 1998 році Башкірова було призначено головою Кіровоградської ОДА, проте, довго пробути на посаді йому не вдалося. У 1999 році він розбився у авіакатастрофі. 

Далі головою Миколаївської обласної ради було обрано Івана Грицая. За життя він встиг пробути півтора року у відрядженні в Афганістані, у 1990 році його також було обрано депутатом першого скликання Верховної ради.  

Фактично першим представником президента України в Миколаївській області  в 1992 році став відомий політик, прем’єр-міністр та міністр економіки  Анатолій Кінах. Він керував областю до 1995 року. Йому на зміну прийшов головний “наглядач” від президента Микола Круглов. Він керував областю до 1999 року. За цей період він також встиг побувати на посаді Міністра транспорту України. 

До 2020 року Миколаївську ОДА також очолювали Олексій Гаркуша, Олександр Садиков, ще раз повернувся на посаду Микола Круглов, Геннадій Ніколенко, підозрюваний у хабарництві Микола Романчук, Вадим Меріков, Олексій Савченко та Олександр Стаднік. Останні кадрові перестановки у державній адміністрації відбулися 25 листопада 2020 року. На посаду було призначено Віталія Кіма. 

Що відомо про чинного голову ОДА Віталія Кіма

Нині Миколаївську обласну державну адміністрацію очолює бізнесмен та голова передвиборчого штабу партії “Слуга народу” у Миколаєві Віталій Кім. Активну участь у політичному житті міста він почав приймати два роки тому. Саме під час передвиборчої кампанії кандидата в президенти Володимира Зеленського Віталій Кім прийшов волонтером в партію. З того моменту йому пропонували балотуватися в народні депутати, але він відмовився, а в 2020 році очолив передвиборчий штаб партії на місцевих виборах. 

Після провальних резульатів “Слуги народу” в Миколаївській області, президент вирішив звільнити Олександра Стадніка з посади і призначив на його місце Віталія Кіма. За результатами місцевих виборів він став депутатом Миколаївської міської ради. У численних інтерв’ю Віталій Кім повідомив, що не має наміру відмовлятися від мандату, тому буде суміщати роботу народного обранця та голови ОДА.