П’ятниця, 27 Травня, 2022

Сім місяців без даху: у Миколаєві діти, що самотужки рятують ДЮСШ, звернулись за допомогою до Зеленського

Вихованці МОКК ДЮСШ “Трудові резерви” ще пів року тому не могли собі уявити, що замість звичних тренувать та підготовки до змагань їм доведеться рятувати рідну спортивну школу від затоплення. У лютому 2020 року ураган “Юлія” наробив у Миколаєві чимало біди. У місті повалило багато дерев, від основи сильним поривом вітру відірвало пішохідний понтонний міст, що з’єднував центр міста з парком “Перемога”. Без даху залишилось чимало приватних садиб та комунальних закладів. Найбільше постраждав будинок культури у Корабельному районі міста, а також дитячо-юнацька спортивна школа “Трудові резерви”, де готують справжніх чемпіонів, пише mykolaiv-yes.com.ua.

Тренери та діти більше пів року черпають воду, щоб врятувати зали від розрухи 

Відразу після того, як керівництво ДЮСШ оцінило наслідки негоди, було направлено звернення до обласної ради, щоб народні обранці допомогли їм залатати дірявий дах. Більше пів року кожен новий дощ наближає дитячу школу до розрухи, існує небезпека, що вся проводка вийде з ладу. Щоб не допустити тотального знищення залів, тренери та вихованці змушені були замість тренувань черпати воду, що лилась зі стелі.  Через декілька днів після надзвичайної події, до дитячої спортивної школи з комісією приїхала голова облради Вікторія Москаленко. Чиновниця підтвердила необхідність проведення термінового ремонту. 

Питання ремонту також порушувалося у профільних депутатських комісіях. Колектив просив виділити кошти на ремонт з резервного фонду обласного бюджету, адже частина приміщень ДЮСШ знаходиться у довгостроковій оренді облради. При цьому власник приміщення ЧНУ імені Петра Могили в особі ректора Леоніда Клименко відмовився виділяти кошти на ремонт, адже воно все-рівно знаходиться на балансі Міністерства освіти. 

Більше ніж за пів року ситуація так і не зсунулась з мертвої точки. Про допомогу з ремонтом даху благало керівництво та всі  тренери, які власними силами намагались зберегти нормальний стан спортивної школи, хоча ганчіркою та відром при відсутності даху це зробити просто неможливо. 

Діти просять президента зберегти їх спортивну школу та допомогти з ремонтом даху 

Коли всі аргументи та доводи дорослих про те, що кожен наступний дощ може перетворити “Трудові резерви” на руїни, було вичерпано, просити про допомогу з ремонтом даху президента України Володимира Зеленського взялись діти. Напередодні офіційного візиту  до Миколаївської області діти записали відеозвернення, де просять очільника держави дати їм надію тренуватись у рідній ДЮСШ та стати справжніми  чемпіонами світу. 

“Пане президент, наш спортивний зал у дуже важкому стані, а тут тренуються майбутні чемпіони світу! Допоможіть нам”, – дітлахи хором звернулися до Володимира Зеленського. 

Відео: https://www.facebook.com/100022814806898/videos/783989289038224

Нині дуже гостро стоїть питання передачі “Трудових резервів” з власності Міністерства освіти на баланс обласної ради, щоб ремонт покрівля можна було у найкоротші терміни здійснити коштом обласної ради. Тому дирекція МОК КДЮСШ №1, працівники, вихованці та їх батьки просять президента відреагувати на проблему та допомогти її вирішити.