П’ятниця, 24 Червня, 2022

Мер Миколаєва попросив Зеленського зупинити ріст цін на продукти

 

У розпал карантину у Миколаєві супермаркети почали в рази підвищувати ціни. Після офіційного закриття ринків продовольчих товарів, городяни стурбовані, що з новими цінами та без роботи довго не протягнуть на мізерні заощадження. Більша частина миколаївців живе від зарплати до зарплати, тож навіть мінімальне підвищення цін на стратегічні товари може бути критичним. Про купівельну спроможність пенсіонерів говорити нічого, їх не врятує навіть обіцяна державою додаткова тисяча гривень, пишет mykolaiv-yes.com.ua.

Від початку карантину минув всього тиждень, але продовольчі магазини вирішили часу не гаяти. В мережі супермаркетів АТБ вдвічі подорожчав борщовий набір та інші популярні продукти харчування.  Тепер за кілограм цибулі доведеться викласти не менше 17 грн, моркви – 9 грн, картоплі – 16 грн. За звичкою, магазин підвищив ціну на гречку – 33 грн, що на 7 гривень дорожче ніж декілька днів тому. В адміністрації магазину запевнили, що спекулювати не мають наміру, а ціни підвищили через подорожчання доставки та закупки. 

1

Не залишились осторонь і інші магазини. В оптовому магазині МЕТРО ціни на українську картоплю, певно, сплутали з бразильськими бананами – 30 грн, а цибуля по 25 грн/кг. Крім космічних цін, городян вразив стан овочів, які почали гнити прямісінько в ящиках. Підвищення цін зафіксували і у мережі супермаркетів “Міда”. 

2

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич назвав таку поведінку підприємців, які фактично стали монополістами,  мародерством та закликав Президента України Володимира Зеленського долучити антимонопольний комітет до регулювання цін на продукти харчування в країні або ж взагалі ввести мораторій на підвищення цін. Очільник міста впевнений, що люди подібного зухвальства довго терпіти не будуть. Реальних причин для підвищення цін немає, адже ціни на паливо не змінювалися, а люди не почали заробляти більше. Всі овочі та продукти, якими торгують підприємці, минулорічні, тож ніяких додаткових витрат немає. 

333