П’ятниця, 27 Травня, 2022

Миколаївці звернулися до Зеленського через шкідливі викиди маслоекстракційного заводу та бездіяльність влади

У Миколаєві мешканці мікрорайону Ліски та Намив вже багато років потерпають від смороду та шкідливих викидів маслоекстракційного заводу “Екотранс”. Люди десятки та сотні разів зверталися до місцевої влади, щоб вона вирішила питання, викликала на місце подій екологічну інспекцію, яка підтверджувала перевищення рівня забруднення повітря, але все дарма, ситуація лише погіршується, пише mykolaiv-yes

У Миколаєві активістку, що надихалась шкідливих випарів біля місцевого озера, забрала швидка

 Городяни стверджують, що завод скидає шкідливі відходи у місцеве озеро, яке нині складається з тих самих викидів. Випари та водний розчин, що випалює землю, ллються з труби, яку виведено з маслоекстракційного заводу “Еконтранс”. Відповідні фото та відео з місця подій на своїй сторінці у соціальній мережі виклала Інна Терлецька.

“Це озерце, що складається з відходів! Викиди у вигляді пари та водянистого розчину виходять з труби, виведеної з заводу “Екотранс”, прямісінько у грунт, навколо все випалено речовинами, які викидаються”, – повідомила Інна Терлецька. 

Активістки, які прийшли зафіксувати порушення, переконалися на власному прикладі, що ці викиди небезпечні. Одній з дівчат стало погано, їй довелося викликати “швидку допомогу”. Виявилося, що дівчина пішла до епіцентру викидів без маски і тому їй стало погано. Спочатку всі присутні  відчували дискомфорт у горлі, а потім постраждала найбільше ледве не втратила свідомість. Лікарі вирішили її госпіталізувати. 

Миколаївці у відчаї записали звернення до президента Зеленського

Мешканці навколишніх будинків, які роками страждають від неприємного запаху з території заводу та небезпечних викидів, не знають у кого ще їм просити допомоги, адже десятки звернень до місцевої влади не дали результату. На приписи Державної екологічної інспекції на підприємстві відповідають обіцянками, які не виконуються. Саме тому вони записали відеозвернення до президента Володимира Зеленського. Люди сподіваються, що гарант Конституції зверне увагу на цю екологічну проблему. 

“Цілодобово працює маслоекстракційний завод “Екотранс”. Діяльність ТОВ “Екотранс” порушує статтю Конституції України  №50, яка гарантує громадянам України право на безпечне навколишнє середовище. Більш ніж 10 років підприємство “Екотранс”, яке є шкідливим виробництвом, забруднює навколишнє середовище. Це підприємство викидає у повітря шкідливі речовини, що мають у своєму складі канцерогени. Темний та задушливий дим накриває весь наш мікрорайон – це Намив, Ліски та навіть весь Заводський район”, – звернулися місцеві мешканці до президента. 

Миколаївці бояться, що поруч з шкідливим виробництвом знаходиться чимало шкіл та дитячих садочків, а це означає, що найвразливіша категорія місцевих мешканців, діти,  постійно вдихають небезпечні сполуки. Також у мікрорайоні знаходиться пологовий будинок та госпіталь. 

“Неодноразові звернення наші до органів місцевої влади, на жаль, не дали ніякого результату. Також ми зверталися до вашого представника у Миколаївській області – голови обласної державної адміністрації Стадника Олександра Васильовича, що також не принесло ніякого результату, тому ми повинні звернутися на пряму до вас”, – значиться у заяві. 

Відео: https://www.facebook.com/medcontrolnikolaev/videos/2785347735122233 

Нагадаємо, що одним зі співзасновників ТОВ “Екотранс” є чинний депутат обласної ради та голова партії “Наш Край” Юрій Кормишкін. Ще у серпні 2020 року на підприємстві було проведено перевірку Державною екологічною інспекцією Миколаївської області та виявили порушення, що і призводять до надмірних викидів у атмосферу. Джерелом викидів визнали котел. Проте після цього проблему так і не було вирішено. 

На початку жовтня на завод з візитом прибув мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, який також отримав чимало скарг з цього приводу від городян. Представники компанії запевнили, що встановлять нові фільтри на заводі, проте минуло ще майже два тижні, але ситуація не змінюється, саме тому городяни вирішили звертатися вже до президента Володимира Зеленського.